Заява на відпустку за власний рахунок

10 травня 2022
128678
Середній бал: 5 із 5
порталу «Кадровик-01»

Працівник написав «заява за свій рахунок» або «заява на відпустку за власний рахунок на період війни». Поясніть, що потрібно дотриматись мови закону та переписати заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Зразок заяви скачайте у статті та надайте працівнику для прикладу. Поясніть, що відпустки без збереження заробітної плати є різних видів. У деяких випадках надавати чи ні таку відпустку залежить від роботодавця.
Види відпусток без збереження заробітної плати (далі — відпустка) регулюють близько десяти законів України, але більшість з них регламентує Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Умовно відпустки можна поділити дві категорії:

  1. ті, що надають за погодженням сторін трудового договору (ст. 26 Закону про відпустки);
  2. ті, що надають за бажанням працівника обов’язково.

Відпустки без збереження заробітної плати, які надаються обов’язково поділяються на такі:

  • щорічні — для певних категорій працівників;
  • надаються за певних обставин (ст. 25 Закону про відпустки).

Заява на відпустку за власний рахунок 2022 має «гіркий присмак», адже частина працівників написали саме таку заяву на відпустку в умовах війни.

Отримуючи заяву на відпустку за власний рахунок на період воєнного стану, кадровик має пам'ятати про особливості оформлення трудових відносин в умовах військової агресії рф.

Важлива термінологія! У повсякденному житті працівники нерідко іменують відпустку без збереження заробітної плати такими прізвиськами:

Це лише розмовні варіації. У переліку видів відпусток (ст. 4 Закону про відпустки) таких визначень не існує. Тож при написанні заяви використовуйте термін «відпустка без збереження заробітної плати».

Зверніть увагу! Працівник має подати заяву на відпустку без збереження зарплати, незалежно від її виду.

Для отримання відпустки, яку за бажанням працівника надають обов’язково, працівник також подає документ, що підтверджує право на відпустку.

На підставі заяви роботодавець видає наказ про надання відпустки без збереження заробітної плати. У наказі зазначають підставу надання відпустки та її тривалість.

Для отримання відпустки, яка надається за угодою сторін, працівник не зобов’язаний вказувати, чому йому потрібна відпустка. Проте має пам’ятати, що надання такої відпустки залежить від роботодавця. Якщо роботодавець визнає причину для відпустки поважною і погодиться на її надання — видає наказ. Якщо ні — має право відмовити.

Скачайте зразок заяви на відпустку. Надайте його працівниками, як шаблон, коли в них виникне бажання написати заяву «за власний рахунок».

Заява на відпустку без збереження заробітної плати

заява на відпустку за власний рахунок

СКАЧАТИ

Заява на відпустку за власний рахунок на 1 день

Закон не забороняє йти у відпустку без збереження заробітної плати на 1 день. Заява на такий строк не має жодних особливостей, використовуйте наведений вище приклад.

За скільки днів пишеться заява на відпустку за власний рахунок законодавство теж не регламентує. Тож відштовхуйтесь від життєвих обставин та роз’ясніть працівникам особливості відпусток без збереження заробітної плати та їх види.

Колего, редакція MCFR Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Expertus: Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!
logo