Щороку — навесні та восени — українці переводять годинникові стрілки вперед та назад відповідно. Цьогорічне осіннє переведення часу на годину назад відбудеться у ніч із 28 на 29 жовтня о 4:00. Продемоструємо на прикладах та роз’яснимо, як відобразити у табелі та графіках змінності таку часову зміну.
Підставою для переведення годинників є пункт 1 постанови КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509.
Унаслідок переведення часу фактична тривалість нічної зміни: весною — на годину менша; восени — на годину більша.
Дізнайтеся, чи можна відмовитися від обідньої перерви
У 2017 році годинники переводять на годину назад у ніч з 28 на 29 жовтня. Коли складатимете графіки змінності, врахуйте зміни в тривалості робочого часу осіб, що працюватимуть у ніч переведення часу.
Збільшення тривалості робочої зміни відбийте в табелі обліку використання робочого часу (далі — Табель). Адже в Табелі зазначають фактичну тривалість робочого часу, — за винятком часу, що припадає на перерву для відпочинку.
Для наочності наводимо графік змінності на жовтень 2017 року для працівників виробничого цеху та приклад заповнення Табеля за жовтень 2017 року для працівників, що працюють змінами (1 зміна — з 8:00 до 20:00, 2 зміна — з 20:00 до 8:00, перерва для відпочинку — година).
Графік змінності на жовтень 2017 року для працівників виробничого цеху
Приклад заповнення табеля обліку використання робочого часу