Переведення на іншу посаду під час випробування

386
Може трапитися, що під час випробного строку необхідно перевести працівника на іншу посаду. Як у такому разі бути з випробуванням — продовжувати попередній строк чи встановлювати новий?

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається (ч. 1 ст. 26 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Як бачимо, КЗпП дозволяє встановити випробування лише при прийнятті на роботу. Оскільки трудовий договір з працівником вже укладено і йдеться лише про зміну умов договору в частині посади, то встановлення випробування за новою посадою кваліфікуватиметься як порушення законодавства про працю. Відповідати за це порушення доведеться і посадовій особі, і організації.

Переведення на іншу посаду під час випробуванняДізнайтеся, чи потрібно скасовувати режим неповного робочого часу при переведенні на іншу посаду

Посадову особу, винну у вчиненні порушення, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності (штраф у розмірі від 30 до 100 нмдг), а на організацію чекатимуть штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати.

Продовження строку випробування на новій посаді — порушення законодавства про працю

Якщо зміни до трудового договору та наказ про переведення на іншу посаду міститимуть застереження про те, що випробування продовжує свій перебіг на новій посаді до закінчення, приміром, 3-місячного строку це кваліфікуватиметься як порушення законодавства про працю. Адже сторони при укладенні трудового договору дійшли згоди про випробування для перевірки відповідності працівника саме тій роботі, яка доручалася працівникові при прийнятті на роботу. Тож відсутні підстави поширювати цю умову трудового договору на трудові відносини за іншою посадою.

Переведення на іншу посаду під час випробування Читайте також: Допомога по тимчасовій непрацездатності при переведенні на нижчеоплачувану роботу

Навіть пропозиція роботодавця щодо переведення на іншу посаду має грунтуватися на попередній оцінці професійних якостей працівника. Власне, така оцінка і дає підстави пропонувати працівнику іншу роботу. Отже, пропозиція роботодавця про переведення означає впевненість у здатності працівника виконувати роботу за посадою, що пропонується.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

(з новим неробочим днем 25 грудня та без святкового 2 травня)

СКАЧАТИ