Кадровик01

Переведення на іншу посаду під час випробування

  • 2 листопада 2017
  • 875

Може трапитися, що під час випробного строку необхідно перевести працівника на іншу посаду. Як у такому разі бути з випробуванням — продовжувати попередній строк чи встановлювати новий?

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається (ч. 1 ст. 26 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Як бачимо, КЗпП дозволяє встановити випробування лише при прийнятті на роботу. Оскільки трудовий договір з працівником вже укладено і йдеться лише про зміну умов договору в частині посади, то встановлення випробування за новою посадою кваліфікуватиметься як порушення законодавства про працю. Відповідати за це порушення доведеться і посадовій особі, і організації.

Переведення на іншу посаду під час випробуванняДізнайтеся, чи потрібно скасовувати режим неповного робочого часу при переведенні на іншу посаду

Посадову особу, винну у вчиненні порушення, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності (штраф у розмірі від 30 до 100 нмдг), а на організацію чекатимуть штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати.

Продовження строку випробування на новій посаді — порушення законодавства про працю

Якщо зміни до трудового договору та наказ про переведення на іншу посаду міститимуть застереження про те, що випробування продовжує свій перебіг на новій посаді до закінчення, приміром, 3-місячного строку це кваліфікуватиметься як порушення законодавства про працю. Адже сторони при укладенні трудового договору дійшли згоди про випробування для перевірки відповідності працівника саме тій роботі, яка доручалася працівникові при прийнятті на роботу. Тож відсутні підстави поширювати цю умову трудового договору на трудові відносини за іншою посадою.

Переведення на іншу посаду під час випробування Читайте також: Допомога по тимчасовій непрацездатності при переведенні на нижчеоплачувану роботу

Навіть пропозиція роботодавця щодо переведення на іншу посаду має грунтуватися на попередній оцінці професійних якостей працівника. Власне, така оцінка і дає підстави пропонувати працівнику іншу роботу. Отже, пропозиція роботодавця про переведення означає впевненість у здатності працівника виконувати роботу за посадою, що пропонується.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон