Кадровик01

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

  • 22 листопада 2017
  • 7511

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги має працівник, прийнятий за переведенням, та як усе оформити.

Оформлення працівника, прийнятого за переведення

Прийняти на роботу за переведенням слід з наступного дня після звільнення з попереднього місця роботи. Ця умова є обов’язковою, якщо про інше не домовилися сторони трудового договору.

Справді, у разі судового спору при обгрунтованості позову суд своїм рішенням зобов’язує роботодавця укласти трудовий договір з особою, запрошеною на роботу в порядку переведення, з першого робочого дня, наступного після дня звільнення з попереднього місця роботи (якщо була обумовлена інша дата — з цієї дати), а з іншими особами — з дня їх звернення до роботодавця з приводу прийняття на роботу (ч. 2 п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДФС у порядку, встановленому постановою КМУ від 17.06.2015 № 413. Через необхідність дотримання цієї норми на практиці часто неможливо прийняти працівника за переведенням з наступного дня після звільнення з попередньої організації. Тому в гарантійному листі на працевлаштування доцільно зазначити, що організація гарантує працевлаштування з наступного робочого дня після подання працівником документів для працевлаштування.

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедуриЧитайте також: Види переведення на іншу роботу, передбачені трудовим законодавством

Наказ про прийняття за переведенням

Типовою формою № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу» передбачено обов’язок підприємств зазначати умови прийняття на роботу — зокрема, позначати, що працівника приймають на роботу на умовах переведення.

Наказ про прийняття за переведенням слугуватиме підставою для внесення запису до трудової книжки про прийняття на роботу.

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедуриВам стане у пригоді: Запис в трудовій книжці про переведення на іншу посаду на тому самому підприємстві

Випробування при прийнятті за переведенням

При переведенні на роботу до іншої організації законодавством заборонено встановлювати випробування (ч. 3 ст. 26 КЗпП).

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедуриЧитайте також: Переведення на іншу посаду під час випробування

Пільги щодо надання відпусток переведеному працівнику

За бажанням працівника, переведеного на роботу з однієї організації до іншої, який не використав за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічної основної відпустки і не одержав за неї грошової компенсації, щорічна відпустка повної тривалості надається до настання 6-місячного терміну безперервної роботи після переведення.

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедуриЧитайте також: Переведення працівника під час відпустки: чи можливо

Утім, якщо працівник, переведений на роботу до іншої організації, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошової компенсації, до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи (ч. 3 ст. 9 Закону про відпустки). Це дає підставу стверджувати, що для такого працівника датою початку робочого року будуть день і місяць прийняття до попередньої організації, а робочий рік — той, за який в попередній організації працівник не використав щорічну відпустку.

Якщо працівника до нової організації прийнято не наступного після дня звільнення з попереднього місця роботи, а наприклад, через три тижні, то цей період не зараховують до стажу, що дає право на щорічну відпустку.

Якщо працівник не використав за попереднім місцем роботи щорічної основної та додаткових відпусток повністю або частково і одержав за них грошову компенсацію, у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в цій організації він має право на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедуриЧитайте також: Переведення працівника-іноземця на іншу посаду

Фінансові переваги прийнятого у порядку переведення працівника

Працівники, яких переведено на роботу в іншу організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, можуть мати право на переваги, передбачені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078.

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури Дізнайтеся, чи можна перевести працівника на іншу посаду з 1 січня

Також переведення працівника з однієї організації до іншої може давати право працівнику на збереження стажу роботи для отримання надбавок за вислугу років, як, наприклад, в організаціях залізничного транспорту, на умовах, передбачених колективним договором, 

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон