Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Відпустка без збереження заробітної плати за декількома підставами одночасно

  • 13 грудня 2017
  • 3032

Відпустка без збереження заробітної плати надається за бажання працівника в обов’язковому поряду, а також за погодженням сторін трудового договору. У статті розглянемо, чи можна підсумувати відпустку без збереження заробітної плати, якщо працівник має право на її отримання за декількома підставами?

При наданні відпусток без збереження заробітної плати слід мати на увазі, що такі відпустки надаються працівникові на підставі статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) — в обов’язковому порядку на прохання працівника, а на підставі статті 26 цього Закону — за згодою сторін.

Відпустка без збереження заробітної плати за декількома підставами одночасно Читайте також: Відпустка без збереження зарплати за угодою сторін, частини якої припадають на грудень і січень

Звертаємо увагу, що Законом про відпустки не передбачено жодних обмежень при наданні відпусток без збереження заробітної плати та не встановлено послідовності щодо надання цих видів відпустки, а тому відпустки без збереження заробітної плати можуть надаватися одночасно за декількома визначеними Законом підставами (на відміну від щорічних відпусток, де відповідно до частини першої статті 10 Закону про відпустки щорічна додаткова відпустка, передбачена статтею 7 та пунктами 1 і 2 частини першої статті 8 Закону про відпустки , надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником).

Приклад

Працівник — інвалід ІІІ групи, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, має право на відпустку без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов’язковому порядку:

  • тривалістю до 14 календарних днів (у зв’язку з перебуванням жінки у післяпологовій відпустці) (п. 2 ст. 25 Закону про відпустки);
  • тривалістю до 30 календарних днів щорічно, як інвалід ІІІ групи (п. 6 ст. 25 Закону про відпустки).

Крім того, за згодою сторін йому може бути надано відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами тривалістю до 15 календарних днів (ст. 26 Закону про відпустки).

Отже, сумарно строк перебування працівника у зазначених відпустках може становити 59 календарних днів

Відпустка без збереження заробітної плати за декількома підставами одночасноДізнайтеся, чи можливо оформити відпустку без збереження заробітної плати на чотири місяці

Оформлення відпустки без збереження заробітної плати за декількома підставами одночасно

Надання відпусток без збереження заробітної плати кількох видів може бути оформлене одним наказом із зазначенням кількості днів та з посиланням на відповідні пункти статті 25 Закону про відпустки та статтю 26 цього Закону.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю