Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою?

  • 27 грудня 2017
  • 4153

Чи підлягає військовому обліку жінка, якщо в її паспорті стоїть штамп «Військовозобов’язана» (за першою освітою — медсестра, за фахом не працювала), але військового квитка немає і не було?

Працівниця з медичною освітою, яка не досягла граничного віку перебування в запасі, повинна мати військовий квиток і перебувати на обліку військовозобов’язаних.

Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою? Вам стане у пригоді: План роботи з військового обліку на 2018 рік

На військовий облік військовозобов’язаних беруть жінок, які мають фах, споріднений із відповідними військово-обліковими спеціальностями (ВОС). Перелік ВОС затверджено постановою КМУ від 14.10.1994 № 711. Жінок беруть на військовий облік за умови, що вони придатні до проходження військової служби за станом здоров’я, віком та сімейним станом (ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).

Навчальні заклади, які готують жінок за фахом, спорідненим з відповідними ВОС, за 3 місяці до випуску подають до районних (міських) військових комісаріатів (далі — військкомат) списки майбутніх випускників (п. 50 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921; далі — Порядок № 921). Військкомат ставить військовозобов’язаних-жінок на військовий облік на підставі списків із навчальних закладів (п. 56 Порядку № 921).

Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою?Дізнайтеся, чи штрафуватимуть за неведення військового обліку і в якому розмірі

Під час прийняття на роботу підприємства перевіряють у військовозобов’язаних наявність військових квитків (тимчасових посвідчень). Прийняти військовозобов’язаного на роботу можна тільки після взяття його на військовий облік у військовому комісаріаті (п. 37 Порядку № 921).

Порада

Переконайтеся, що жінка не досягла граничного віку перебування в запасі. Запропонуйте їй звернутися до військкомату за місцем проживання, щоб отримати військовий квиток.

Жінки, придатні до військової служби, можуть бути взяті на військовий облік до 50-ти років (ч. 5 ст. 28 Закону № 2232). Якщо приймаєте на роботу жінку старшу за 50 років, звертатися до військкомату для одержання військово-облікового документа не потрібно.

Віктор Талавера,
начальник відділення обліку та бронювання солдатів і сержантів запасу
Дніпровського районного у м. Києві військового комісаріату

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Expertus: Кадри»

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю