Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою?

1207
Чи підлягає військовому обліку жінка, якщо в її паспорті стоїть штамп «Військовозобов’язана» (за першою освітою — медсестра, за фахом не працювала), але військового квитка немає і не було?

Працівниця з медичною освітою, яка не досягла граничного віку перебування в запасі, повинна мати військовий квиток і перебувати на обліку військовозобов’язаних.

Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою? Вам стане у пригоді: План роботи з військового обліку на 2018 рік

На військовий облік військовозобов’язаних беруть жінок, які мають фах, споріднений із відповідними військово-обліковими спеціальностями (ВОС). Перелік ВОС затверджено постановою КМУ від 14.10.1994 № 711. Жінок беруть на військовий облік за умови, що вони придатні до проходження військової служби за станом здоров’я, віком та сімейним станом (ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).

Навчальні заклади, які готують жінок за фахом, спорідненим з відповідними ВОС, за 3 місяці до випуску подають до районних (міських) військових комісаріатів (далі — військкомат) списки майбутніх випускників (п. 50 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921; далі — Порядок № 921). Військкомат ставить військовозобов’язаних-жінок на військовий облік на підставі списків із навчальних закладів (п. 56 Порядку № 921).

Чи підлягає військовому обліку жінка з медосвітою?Дізнайтеся, чи штрафуватимуть за неведення військового обліку і в якому розмірі

Під час прийняття на роботу підприємства перевіряють у військовозобов’язаних наявність військових квитків (тимчасових посвідчень). Прийняти військовозобов’язаного на роботу можна тільки після взяття його на військовий облік у військовому комісаріаті (п. 37 Порядку № 921).

Порада

Переконайтеся, що жінка не досягла граничного віку перебування в запасі. Запропонуйте їй звернутися до військкомату за місцем проживання, щоб отримати військовий квиток.

Жінки, придатні до військової служби, можуть бути взяті на військовий облік до 50-ти років (ч. 5 ст. 28 Закону № 2232). Якщо приймаєте на роботу жінку старшу за 50 років, звертатися до військкомату для одержання військово-облікового документа не потрібно.

Віктор Талавера,
начальник відділення обліку та бронювання солдатів і сержантів запасу
Дніпровського районного у м. Києві військового комісаріату

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Expertus: Кадри»



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору