Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю — 2018

10656
Іванченко Ірина
шеф-редактор журналу «Кадровик-01»
До 1 березня роботодавці мають відзвітувати перед Фондом соцзахисту інвалідів, чи виконали норматив із працевлаштування осіб із інвалідністю. Як ви виконали норматив і як відзвітували, перевірятиме інспектор праці. Щоб скласти звіт швидко і без помилок, скористайтеся експертними настановами та зразком заповнення.

Роботодавці — підприємства та фізичні особи, які використовують найману працю, — зобов’язані виконувати норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю:

Кількість працівників

Норматив

< 8

Не встановлено

8-25

Одне робоче місце

> 25

4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік

Роботодавець виконав норматив, якщо на підприємстві у звітному році працювала належна кількість осіб з інвалідністю за основним місцем роботи. Підстава — стаття 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875).

Роботодавець самостійно:

  • розраховує норматив;
  • працевлаштовує осіб з інвалідністю;
  • звітує про виконання нормативу перед Фондом соціального захисту інвалідів.

Форма звіту — № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів». Звіт складаємо за рік, що минув. Тобто до 1 березня 2018 року необхідно відзвітувати про кількість працівників з інвалідністю у 2017 році.

Експертні настанови щодо звітування про норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю

Керуйтеся нормативними актами. Звітуйте за порядком, визначеним постановою КМУ «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 31.01.2007 № 70 (далі — Постанова № 70). Використовуйте Форму № 10-ПІ та Інструкцію щодо її заповнення, затверджені наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42 (далі — Інструкція № 42).

Розраховуйте норматив на основі середньооблікової кількості штатних працівників за звітний рік. Середньооблікову кількість обчислюйте за настановами пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (далі — Інструкція № 286).

1. Визначте облікову кількість штатних працівників (пп. 2.1-2.6.7 Інструкції № 286):

  • за кожен календарний день;
  • в кожному місяці.

2. Визначте середньооблікову кількість штатних працівників для кожного місяця (п. 3.2.1, 3.2.2 Інструкції № 286):

  • підрахуйте суму штатних працівників облікового складу за всі календарні дні місяця, у т. ч. за вихідні, святкові й неробочі дні;
  • поділіть суму на число календарних днів місяця.

3. Підсумуйте середньооблікову кількість штатних працівників за всі місяці та поділіть суму на 12 (п. 3.2.5, 3.2.6 Інструкції № 286).

Указуйте в звіті середньооблікову кількість працівників з інвалідністю (рядок 02 форми № 10-ПІ). Упродовж року кількість працівників з інвалідністю може змінюватися, тому звітний показник обчислюйте як середню величину — за тими ж настановами пункту 3.2 Інструкції № 286.

Поширена помилка — у звіті зазначають фактичну кількість працівників з інвалідністю станом на 31 грудня. Якщо вона збігається з нормативом, кадровик заспокоюється — але даремно.

Приклад розрахунку нормативу працівників з інвалідністю

Середньооблікова кількість штатних працівників ТОВ «Гамма» за 2017 рік — 103 особи. Норматив: 103 × 4% = 4,12. Після заокруглень отримуємо: нормативна середньооблікова кількість штатних працівників з інвалідністю за 2017 рік має становити 4 особи.

01.03.2017 у товаристві працювали дві особи з інвалідністю. Одна особа звільнилася 15.03.2017. На її місце прийняли іншого працівника з інвалідністю 20.03.2017. Ще двох осіб із інвалідністю прийняли, відповідно, 25.07.2017 і 15.10.2017. Хоча станом на 31.12.2017 у товаристві працює 4 особи з інвалідністю, середньооблікова кількість цих працівників за 2017 рік — 3 особи. Товариству доведеться сплатити санкції за те, що не виконало норматив.

Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів — 2018Дізнайтеся:

Подайте звіт до 1 березня. Привезіть звіт до відділення Фонду соціального захисту інвалідів за місцем державної реєстрації підприємства (ФОП) або надішліть рекомендованим листом. Якщо надсилаєте звіт поштою, Фонд вважатиме датою надходження звіту дату на поштовому штемпелі.

Інспектори праці перевіряють, чи виконав роботодавець норматив і чи відзвітував про це. Результати відбивають в Акті за результатами проведення перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Мінсоцполітики затвердило форму Акта і перелік питань, що підлягають контролю, наказом від 18.08.2017 № 1338.

Додайте до звіту копію довідки про включення до реєстру неприбуткових установ, якщо ваше підприємство повністю утримується за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Якщо везете звіт особисто, пред’явіть оригінал довідки фахівцю Фонду. Якщо надсилаєте поштою — засвідчте копію довідки нотаріально.

Скористайтеся зразком заповнення форми № 10-ПІ

Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів — 2018

Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів — 2018
СКАЧАТИ ЗРАЗОК

Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів — 2018
СКАЧАТИ ШАБЛОН

Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів — 2018А також скористайтеся онлайн калькулятором розрахунку квоти працівників з інвалідністюПідписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору