Кадровик01

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

  • 12 березня 2018
  • 3590

Ситуація з практики: в організації працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Розподіляти обов’язки між працівниками, визначати їх повноваження і ступінь відповідальності має керівник організації у посадових і робочих інструкціях, що затверджують в порядку, визначеному статутом або іншими установчими документами.

Якщо функцію з оформлення трудових книжок не покладено на іншого працівника посадовою інструкцією, наказом чи іншим організаційно-розпорядчим документом, то директор має самостійно оформлювати трудові книжки та вносити в них записи. Крім того, відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 № 301 відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника організації.

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вноситиЧитайте також: Порядок унесення першого запису до трудової книжки

Запис до трудової книжки має бути внесено від третьої особи (за загальними правилами, визначеними Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58 і оформлено відповідно до положень статуту організації.

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити Дізнайтеся, чи приймати трудову книжку, яку заповнено тільки російською мовою

Якщо статутом визначено, що директора призначають на посаду власники (засновники), то в трудовій книжці має бути зазначено: «Призначено на посаду директора».

Якщо, відповідно до статуту, директора обирають (наприклад з числа засновників, акціонерів), то в трудовій книжці слід зазначити: «Обрано на посаду директора».

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вноситиВам стануть у пригоді:

Якщо ж директора прийнято на роботу за рішенням власників (засновників), запис має бути такого змісту: «Прийнято на посаду директора».

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон