Складаємо та затверджуємо штатний розпис у 2018 році

8285
Штатний розпис — обов’язковий локальний акт підприємства. Проте настанов щодо його розроблення — законодавство не містить. Рекомендації експерта та зразок оформлення штатного розпису в 2018 році заощадять час та убезпечать від штрафонебезпечних помилок.

Штатний розпис — організаційно-правовий документ, в якому роботодавець визначає перелік посад (професій), чисельність штатних одиниць, розміри посадових окладів, постійних надбавок та доплат.

Які підрозділи утворити, які посади ввести, скільки працівників потрібно — роботодавець вирішує на свій розсуд. Таке право надає стаття 64 Господарського кодексу України: «Підприємство самостійно визначає організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис».

Відповідальний за підготовку штатного розпису — фінансова служба підприємства. Кадрова служба бере участь у підготовці — добирає назви посад відповідно до Класифікатора професій, планованих обов’язків і потрібної кваліфікації працівників.

Погоджувати штатний розпис із профспілкою чи Радою трудового колективу не потрібно — такої вимоги в законодавстві немає.

Шаблон штатного розпису в 2018 році розробляємо самостійно

Єдиної унормованої форми штатного розпису немає. Приватні підприємства розробляють власний шаблон на основі уніфікованої форми зі Збірника форм ОРД.

Складаємо та затверджуємо штатний розпис у 2018 році Вам стане у пригоді: Штатно-посадова книга: форма та зразок заповнення

Уніфікована форма містить шість граф:

  • порядковий номер;
  • назви структурних підрозділів і посад;
  • кількість штатних одиниць;
  • посадовий оклад;
  • надбавки та доплати;
  • фонд зарплати на місяць.

Підприємство може адаптувати уніфіковану форму залежно від системи оплати праці.

За рекомендацією Збірника уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів, схваленого протоколом Методкомісії Держкомархіву від 20.06.2006 № 3 (далі — Збірник форм ОРД) штатний розпис складають на бланку підприємства або на аркуші паперу формату А4.

Бюджетні установи використовують типову форму штатного розпису, затверджену наказом Мінфіну від 28.01.2002 № 57.

Зразок заповнення штатного розпису — 2018

Штатний розпис 2018 зразок

Складаємо та затверджуємо штатний розпис у 2018 році
СКАЧАТИ ЗРАЗОК ШТАТНОГО РОЗПИСУ

Складаємо та затверджуємо штатний розпис у 2018 році
СКАЧАТИ БЛАНК ШТАТНОГО РОЗПИСУ

Штатний розпис у 2018 році узгоджуємо із законодавством та локальними нормативними актами

Дотримуймося вимог Закону «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР: «Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюють у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня календарного року» (ст. 6). Якщо у колективному договорі зазначені постійні доплати чи надбавки, передбачте графи для них. Перевірте, чи збігаються назви підрозділів, посад, кількість штатних одиниць із відомостями в документі «Структура і штатна чисельність».

Складаємо та затверджуємо штатний розпис у 2018 році Читайте також: Мінімальний посадовий оклад у штатному розписі з 2018 року

У штатному розписі слід вказувати надбавки і доплати, що мають постійний характер і не прив’язані до конкретного працівника. Доплати мають компенсаційний характер, а надбавки — стимулюючий. Надбавкою роботодавець підкреслює цінність працівника, а доплатою компенсує інтенсивність виробництва чи складні умови праці.

Постійний характер мають доплати за ненормований робочий день, за роз’їзний характер праці, за роботу у важких і шкідливих умовах праці, надбавки за класність водіям, за керівництво бригадою. Постійні доплати і надбавки у штатному розписі дадуть змогу правильно спланувати фонд зарплати.

Потребу у суміщенні, виконанні обов’язків тимчасово відсутнього працівника або особливо важливої роботи визначити наперед не вдасться. Відповідні надбавки і доплати є ситуативними.

Назви посад до штатного розпису — 2018 добираємо відповідно до Класифікатора професій та Довідника кваліфікаційних характеристик

За це відповідає Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників:

Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконують для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій.

Складаємо та затверджуємо штатний розпис у 2018 році Дізнайтеся, чи передбачено відповідальність за невідповідність посад у штатному розписі та Класифікаторі професій

Прізвища працівників вказувати у штатному розписі не потрібно. Штатний розпис — інструмент планування, він містить знеособлену інформацію. Штатну розстановку відстежуйте за штатно-посадовою книгою.

Затвердження штатного розпису в 2018 році

Керівник підприємства може затвердити штатний розпис особисто або наказом. Наказ — доречний варіант, якщо штатний розпис змінюють упродовж року або є додаткові вказівки про введення документа в дію (п. 3 гл. 6 розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).

Складаємо та затверджуємо штатний розпис у 2018 році Вам стане у пригоді: Наказ про затвердження штатного розпису

Ознайомлювати працівників зі штатним розписом — не потрібно. Інакше порушите Закон «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI. За відомостями про оклад за посадою можна визначити зарплату конкретного працівника. Зарплата — це персональні дані з обмеженим доступом, що характеризують майновий стан особи (Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення положень частин 1, 2 статті 32, частин 2, 3 статті 34 Конституції України від 20.01.2012 № 2рп/2012).

Якщо працівник наполягає на ознайомленні зі штатним розписом, зробіть витяг з інформацією про посаду працівника та розмір оплати праці.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору