Кадровик01

Трудова книжка без запису про звільнення: як прийняти працівника

  • 21 березня 2018
  • 3873

Ситуація з практики: при працевлаштуванні працівник надав трудову книжку, в якій немає запису про звільнення. Працівник стверджує, що підприємство, на якому він працював, ліквідоване. Як прийняти на роботу цього працівника?

При укладенні трудового договору громадянин має подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи (ч. 2 ст. 24 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Трудова книжка без запису про звільнення: як прийняти працівника Читайте також: Документи для прийняття на роботу, які має подати претендент на посаду

Законодавство про працю не зобов’язує роботодавця перевіряти трудову книжку на відповідність бланку встановленого зразка, а також на наявність усіх необхідних записів, які мав унести попередній роботодавець. Натомість при влаштуванні на роботу працівники зобов’язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку (п. 1.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58). Відсутність запису про звільнення з попереднього місця роботи унеможливлює внесення запису до трудової книжки про прийняття на роботу відповідно до розділу 2 Інструкції № 58. Також відсутність такого запису може означати, що працівник досі перебуває у трудових відносинах з попереднім роботодавцем.

Увага! Трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників (п. 2.21-1 Інструкції № 58).

Отже, у цій ситуації роботодавець може рекомендувати особі, що працевлаштовується, звернутись на попереднє місце роботи для внесення запису про звільнення і лише після цього повернутися для укладання трудового договору.

Трудова книжка без запису про звільнення: як прийняти працівника Дізнайтеся, чи приймати від працівника трудову книжку, заповнену тільки російською мовою

Якщо ж підприємство ліквідовано, то працівник може звернутись до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме — про припинення трудового договору в односторонньому порядку (ст. 256 Цивільно-процесуального кодексу України; далі — ЦПК).

Увага! У судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч. 2 ст. 256 ЦПК).

Трудова книжка без запису про звільнення: як прийняти працівника Читайте також:  Розгляд судами трудових спорів: строки звернення та порядок розгляду

За наявності рішення суду новий роботодавець може прийняти у працівника трудову книжку без запису про звільнення з попереднього місця роботи і працевлаштувати працівника на основне місце роботи.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю