Кадровик01

Свята та вихідні у квітні 2018 року: скільки та коли відпочиватимемо

  • 26 березня 2018
  • 8454

На квітень 2018 року припадає одне із найважливіших релігійних свят — Великдень. Святкуватимемо — 8 квітня. У зв’язку з цим українці матимуть додаткові вихідні у квітні 2018 року. Коли та скільки відпочиватимемо у квітні 2018 року, дізнайтеся зі статті.

Загалом у 2018 році при п’ятиденному робочому тижні установлено 115 днів, робота в які не проводиться. Для «шестиденки» — 63 таких дні. Із них — 11 святкових днів.

Норма тривалості робочого часу на 2018 рік

Свята та вихідні у квітні 2018 року: скільки та коли відпочиватимемо

СКАЧАТИ 

Вихідні у квітні 2018 року при п’ятиденному робочому тижні

У квітні 2018 року на працівників із п’ятиденним робочим тижнем очікує 10 днів, робота в які не проводиться. Серед них — 9 вихідних днів (загальні вихідні дні, встановлені для працівників із п’ятиденним робочим тижнем — субота та неділя) та один додатковий вихідний день, який переноситься на понеділок у зв’язку зі святкуванням Великодня.

До відома!

Статтею 67 КЗпП визначено, що у разі збігу святкового чи неробочого дня з вихідним — вихідний день переноситься на наступний після святкового чи неробочого дня.

У 2018 році Пасха припадає на 8 квітня, тож у понеділок 9 квітня — вихідний. Трійця — на 27 травня, наступний день 28 травня — вихідний. День захисника України 14 жовтня теж припадає на неділю, у понеділок 15 жовтня не працюватимемо.

Якщо підприємства скористалися рекомендацією Кабміну щодо перенесення робочих днів у 2018, — їхні працівники матимуть ще один додатковий вихідний — понеділок, 30 квітня. Відпрацьовувати доведеться у суботу, 5 травня.

Отже, загалом у квітні 2018 року такі працівники відпочиватимуть — 11 днів.

Увага! Якщо роботодавець вирішив скористатися рекомендацією Кабміну і перенести той чи той робочий день на суботу, — наказ про перенесення робочого дня він повинен видати за два місяці до дати перенесення (ст. 67 КЗпП).

Свята та вихідні у квітні 2018 року: скільки та коли відпочиватимемоВам стане у пригоді: Виробничий календар на квітень 2018 року для працівників із п’ятиденним робочим тижнем

Скільки вихідних у квітні 2018 року для працівників із шестиденним робочим тижнем

Деякі організації працюють за шестиденним графіком роботи. Офіційний вихідний для працівників із шестиденним робочим тижнем — неділя.

У квітні 2018 році працівники із шестиденним робочим тижнем матимуть 6 днів, у які не працюватимуть. Із них — 5 неділь та понеділок, 9 квітня.

Свята та вихідні у квітні 2018 року: скільки та коли відпочиватимемоВам стане у пригоді: Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2018 рік при шестиденному робочому тижні

Скорочення робочих днів напередодні свят у квітні 2018 року

Напередодні святкових та неробочих днів працюємо на годину менше. Ця норма стосується як працівників із п’ятиденним, так і з шестиденним робочим тижнем.

Свята та вихідні у квітні 2018 року: скільки та коли відпочиватимемоЧитайте також: Скорочення робочого часу напередодні свята при змінному графіку роботи

Приміром, візьмемо святковий день 1 травня, який у 2018 році припадає на вівторок. Напередодні цього свята — понеділок, 30 квітня — тривалість роботи скорочується на 1 годину і становить 7 годин для працівників із п’ятиденним робочим тижнем.

Увага! На тих працівників, яким законодавством уже встановлено скорочену тривалість роботи, — ця норма не поширюється, вони працюють повний робочий день.

При шестиденному робочому тижні тривалість робочого часу також скорочується на 1 годину.

Так, у квітні 2018 року в працівників із шестиденним робочим тижнем буде два скорочених робочих дні:

  • 7 квітня — напередодні неділі, 8 квітня (Великдень);
  • 30 квітня — напередодні вівторка, 1 травня (День праці).

Як відобразяться свята у квітні 2018 року на тривалості відпустки?

Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, не враховуються (ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; Закон про відпустки).

На відміну від щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону про відпустки, відпустки, встановлені колективним договором як додаткові пільги працівникам, не підлягають продовженню на святкові та неробочі дні.

Свята та вихідні у квітні 2018 року: скільки та коли відпочиватимемо​ Дізнайтеся, чи можливо надати щорічну відпустку на один святковий день

Поняття «святковий та неробочий день» слід відрізняти від поняття «вихідний день». На відміну від святкових і неробочих днів вихідні дні у тривалість відпустки включають. Тому відпустку на кількість вихідних днів не продовжують.

Приклад

Працівник оформив відпустку із 2 по 15 квітня. На період відпустки припадає один святковий день — неділя, 8 квітня, — який не враховується до тривалості відпустки. Отже, приступити до роботи працівник має 17 квітня.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю