Працівник невчасно повернув звіт про відрядження: притягуємо до дисциплінарної відповідальності

299
Працівник після повернення з відрядження має відзвітувати, а саме — подати роботодавцю звіт про використання коштів, виданих на відрядження. Якщо працівник цього не зробив — роботодавець вправі застосувати щодо нього дисциплінарне стягнення.

Працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу (далі — роботодавець), додержувати трудової і технологічної дисципліни (ст. 139 Кодексу законів про працю України ; далі — КЗпП).

Трудова дисципліна на підприємствах, в установах, організаціях (далі — організація) забезпечується створенням необхідних організаційних та економічних умов для нормальної високопродуктивної роботи (ч. 1 ст. 140 КЗпП).

Тому для забезпечення трудової дисципліни працівниками, направленими у відрядження, а також урегулювання організаційних та фінансових питань, пов’язаних із відрядженнями, організація має розробити Положення про відрядження (далі — Положення). У Положенні, зокрема, варто визначити термін, протягом якого працівник після повернення з відрядження зобов’язаний надати звіт про використання коштів, виданих на відрядження, а також (за потреби) посвідчення про відрядження з необхідними відмітками.

До речі, для працівників організацій, що повністю або частково фінансуються з державного бюджету, зазначене питання врегульовано пунктом 11 розділу ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59.

Неподання працівником у термін, визначений Положенням, звіту про відрядження та посвідчення про відрядження з необхідними відмітками можна класифікувати як порушення трудової дисципліни.

До відома!

Законодавством передбачені норми, які дають право роботодавцю утримати із заробітної плати працівника неповернені коштів, видані на відрядження. Але, щоб це зробити, слід дотриматися єдиної важливої умови.

За порушення трудової дисципліни до працівника можна застосувати тільки один з таких заходів стягнення:

Увага! Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення (ст. 147 КЗпП).

Варто пам’ятати, що дисциплінарне стягнення застосовує роботодавець безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не можна накласти пізніше шести місяців з дня вчинення проступку (ст. 148 КЗпП).

Отже, якщо роботодавець підозрює, що працівник неналежно виконав посадові обов’язки під час відрядження, рекомендуємо провести службове розслідування. За його результатами роботодавець зможе об’єктивно оцінити ситуацію та прийняти рішення про притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності.

Роботодавець має право одноосібно, не створюючи комісію, прийняти рішення про притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності на підставі документів (зокрема, пояснень працівника) та встановлених фактів.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×