text
Кадровик01

Оформлення трудової книжки при прийнятті на роботу

  • 30 березня 2018
  • 6132

Кожен професіонал кадрової служби знає, що ведення трудових книжок працівників організації — це кропітка праця, неналежне виконання якої може бумерангом повернутися через багато років. Адже трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально.

Нормативними актами, що встановлюють, зокрема,  правила заповнення трудової книжки, є:

У день оформлення трудових відносин працівник надає роботодавцю належно оформлену трудову книжку. Без трудової книжки приймають на роботу тільки тих осіб, для яких це буде перше місце роботи. Оформлення трудової книжки при прийнятті на роботу вперше — триваліше, включає 6 кроків для кадровика.

Після того, як працівник надає трудову книжку, її обов’язково реєструють в Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них.

Із пункту 1.1 Інструкції № 58 слідує, що для працівників, які працевлаштовуються не вперше, оформити трудову книжку необхідно на шостий день роботи. Для «працівників-початківців» строк оформлення трудової книжки менший.

Якщо в трудовій книжці заповнені всі сторінки відповідних розділів, її доповнюють вкладишем. Вкладиш до трудової книжки вшиває, заповнює і веде власник або уповноважений ним органом за основним місцем роботи працівника у такому самому порядку, що і трудова книжка (п. 3.1 Інструкції № 58).

Унесення запису про прийняття на роботу при оформленні трудової книжки

Пунктом 2.14 Інструкції № 58 передбачено внесення у графу 3 трудової книжки запису про прийняття на роботу із зазначенням найменування підрозділу (цеху, відділу, дільниці, виробництва), а також посади (професії) і присвоєного розряду.

Зразок запису про прийняття на роботу в трудовій книжці

Заповнення трудової книжки

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Зазначення у трудовій книжці інших умов трудового договору (тривалість робочого часу, графік роботи, умови оплати праці, наявність/відсутність повної матеріальної відповідальності тощо) та умов прийняття на роботу (за строковим трудовим договором, за контрактом, наявність/відсутність випробування тощо) Інструкцією № 58 не передбачено.

Отже при заповненні трудової книжки при прийнятті на роботу, у ній можуть бути відображені тільки відомості, визначені Інструкцією № 58.

Із записом про прийняття на роботу працівника ознайомлюють під підпис в особовій картці П-2, в якій повторюється відповідний запис із трудової книжки (п. 2.5 Інструкції № 58).

Відповідальність за оформлення трудових книжок

Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації.

За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках іншу відповідальність.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон