Кадровик01

Укладання та зразок трудового договору — 2018

  • 2 квітня 2018
  • 132451

Кодекс законів про працю дає можливість укладати трудовий договір у 2018 році як в письмовій, так і в усній формі. Так само як і в році минулому є перелік випадків, за яких письмова форма трудового договору є обов’язковою. Поговорімо про ці випадки та погляньмо на зразок трудового договору 2018 року.

Мінзарплата та мінімальний оклад у штатному розписі 2019

Укладання та зразок трудового договору — 2018
Ольга Догадінапровідний експерт MCFR Кадри
Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшив мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Наслідок — зростає розмір мінімального посадового окладу.

У частині першій статті 24 КЗпП йдеться про те, що сторони трудового договору — роботодавець та працівник, — як правило, укладають трудовий договір у письмовій формі.

Укладання та зразок трудового договору — 2018Читайте також: Трудовий договір: види та форми

Обов’язково укладати трудовий договір 2018 у письмовій формі потрібно за таких умов:

  • при організованому наборі працівників;
  • при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;
  • при укладенні контракту;
  • у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
  • при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
  • при укладенні трудового договору з фізичною особою;
  • в інших випадках, передбачених законодавством України.

Виробничий календар на липень 2018 рокуВам стане у пригоді: Норма робочого часу на 2019 рік

Локальними актами організації (зокрема, колективний договір, правила внутрішнього трудового розпорядку) може бути розширено перелік випадків, коли трудовий договір має бути укладено в письмовій формі. І взагалі організація може встановити обов’язковість укладати трудові договори виключно в письмовій формі.

Далі покроково розглянемо дії кадровика під час укладання трудового договору в 2018 році.

Крок 1. Визначаємо, чи є обов’язковим укладання трудового договору у письмовій формі, та з’ясовуємо, чи наполягає працівник на укладенні трудового договору в письмовій формі

Перший крок кадровика на цьому етапі кадрової процедури — визначити (з урахуванням вимог ст. 24 КЗпП та інших актів законодавства), чи необхідно з особою, яку приймаємо на роботу, укладати трудовий договір саме в письмовій формі.

Якщо відповідно до законодавства з працівником може бути укладено трудовий договір як в письмовій, так і в усній формі (тобто письмова форма не є обов’язковою), працівник кадрової служби має з’ясувати, чи наполягає особа на укладанні трудового договору в письмовій формі.

Якщо письмова форма є обов’язковою або особа наполягає на такій формі, переходимо до кроку 2 та кроку 4. В інших випадках — переходимо до кроку 3.

Крок 2. Складаємо трудовий договір 2018 у письмовій формі

Оскільки законодавчо не затверджено типової форми письмового трудового договору для загального випадку, кожна організація може розробити форму трудового договору самостійно. За основу при цьому можна взяти форми трудових договорів, розроблених органами державної влади та затверджені відповідними наказами, наприклад:

У трудовому договорі мають бути в обов’язковому порядку зафіксовані всі умови, які вирізняються від умов, передбачених у колективному договорі та правилах внутрішнього трудового розпорядку (додаткові пільги та гарантії, індивідуальні режим або графік роботи тощо). Також в договорі необхідно зазначати про встановлення випробування та його тривалість, наявність повної індивідуальної матеріальної відповідальності тощо.

Порада! Якщо працівник підлягає попередньому медичному огляду, то в трудовому договорі визначайте строк, у який працівник зобов’язується пройти такий огляд і надати медичний висновок до кадрової служби.

При визначенні умов трудового договору необхідно враховувати, що умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними (ст. 9 КЗпП).

Зразок трудового договору 2018

Трудовий договір 2018 зразок

Укладання та зразок трудового договору — 2018
СКАЧАТИ ЗРАЗОК ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ 2018

Укладання та зразок трудового договору — 2018
СКАЧАТИ ШАБЛОН ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ 2018

Після оформлення трудовий договір слід передати для підписання керівнику організації. Зверніть увагу, що окрім підпису керівника має бути зазначено і дату підписання договору. На підписаному трудовому договорі потрібно проставити відбиток печатки. Після цього отримуємо підпис працівника (із зазначенням дати підписання) на трудовому договорі.

Після підписання трудового договору обома сторонами його необхідно зареєструвати та вручити примірник трудового договору працівникові. Проте законодавство не встановлює спосіб та порядок реєстрації трудових договорів. Але варто зареєструвати трудовий договір та отримати відповідний підпис від працівника.

Крок 3. Укладаємо трудовий договір 2018 в усній формі

Для укладення трудового договору в усній формі необхідно отримати від особи згоду на укладення трудового договору.

Як правило, така згода оформлюється у вигляді заяви про прийняття на роботу за певною посадою. В цій же заяві працівник повинен зазначити всі особливості майбутньої роботи, наприклад:

Після розгляду заяви керівник організації проставляє резолюцію.

Крок 4. Роз’яснюємо підстави для обробки персональних даних, повідомляємо про права у сфері захисту персональних даних, володільця та мету збору даних, третіх осіб, яким можуть передаватися персональні дані

Працівник кадрової служби роз’яснює претенденту на посаду порядок оформлення прийняття на роботу, у т. ч. підстави для обробки персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI (далі — Закон № 2297). Також необхідно повідомити особу про те, що володільцем персональних даних, які збираються, є організація, роз’яснити склад та зміст зібраних персональних даних, мету збору персональних даних, повідомити про осіб, яким передаватимуться персональні дані після укладення трудового договору (п. 2 ст. 12 Закону № 2297).

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон