Призов на строкову військову службу — 2018: увільняємо працівника від роботи

2778
Протягом квітня-травня 2018 року проходить весняний призов на строкову військову службу 2018 року. На плечі кадровика лягає обов’язок — увільнити від роботи призваних працівників. Про порядок увільнення — розкажемо у статті.

Підставою для оформлення увільнення працівника від роботи у зв’язку із призовом на службу 2018 є повістка. Призовна комісія вручає працівнику-призовнику повістку не пізніше ніж за 5 діб до відправлення до військової частини. Працівник у свою чергу надає таку повістку кадровій службі.

До відома!

Повістка про призов на службу (за підписом військового комісара) містить стандартний текст:

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» Ви призвані на строкову військову службу і зараховані в команду № ____ (зазначається номер команди, наданий обласним військовим комісаріатом).

Пропоную Вам «_____» _____________ 200____ р. о ____ годині з’явитися для відправлення на збірний пункт за адресою: ___________________________________.

Отримання кадровою службою повістки є підставою для надання працівнику гарантій, передбачених частиною 3 статті 119 КЗпП: за працівниками, призваними на строкову військову службу зберігають місце роботи, посаду і середній заробіток на підприємстві, де вони працювали на час призову.

Працівника, призваного на строкову військову службу в 2018 році, також слід замінити одним із законних способів.

Роботодавець має видати наказ про увільнення працівника від роботи у зв’язку із призовом на строкову службу з дати призову, зазначеної в повістці.

Зразок наказу про увільнення від роботи у зв’язку із призовом на строкову військову службу

Наказ про увільнення

Призов на строкову військову службу — 2018: увільняємо працівника від роботи

СКАЧАТИ

Увага! Повістка на зворотній стороні містить обов’язки призваного на строкову військову службу, один із яких — перед явкою для відправлення одержати розрахунок за місцем роботи.

Востаннє форма повістки зазнала змін у грудні 2006 року. Це означає, що зміни, які вносилися до законодавства в сфері військової служби упродовж останніх років, у формі повістки не враховано. Отже, зважаючи на вищу юридичну силу КЗпП порівняно із постановою КМУ, якою затверджено Положення № 352, працівник підлягає увільненню від роботи із збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку.

Надалі необхідно зареєструвати наказ в Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання.

Відтак копія наказу про увільнення на час проходження строкової військової служби потрапляє до табельника. Час відсутності працівника-призовника у табелі обліку робочого часу табельник відмічає буквеним кодом «ІН» (цифровим 22) — «Інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадських обов’язків, допризовна підготовка, військові збори, донорські, відгул тощо)».Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×