Тимчасове переведення: підстави та оформлення

12 квітня 2018
19829
Середній бал: 5 із 5

Переведення працівника в межах одного підприємства може бути постійним та тимчасовим. Про умови та порядок оформлення тимчасового переведення на іншу роботу розкажемо у статті.

Кодекс законів про працю України містить деякі (спеціальні) норми, які регулюють, зокрема, види тимчасових переведень у межах підприємства:

  • тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (ст. 33 КЗпП);
  • тимчасове переведення на іншу роботу в разі простою (ст. 34 КЗпП);

Продемонструємо порядок тимчасового переведення працівника на посаду, на якій «постійний» працівник оформив відпусту для догляду за дитиною до трьох років.

Тимчасове переведення на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором

Тимчасове переведення на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором допускається за згодою працівника (ч. 1 ст. 33 КЗпП).

До відома!

Строк тимчасового переведення на іншу роботу роботодавець і працівник встановлюють також за домовленістю. Він визначається конкретним терміном або часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки для догляду за дитиною).

Ініціатором переведення може виступати як працівник, так і роботодавець. У разі якщо про переведення просить роботодавець, він зобов’язаний виконати чотири кроки.

Оформлення заяви про тимчасове переведення на іншу роботу

Згоду на тимчасове переведення працівник, як правило, висловлює у заяві про переведення.

У заяві працівник обов’язково зазначає, що на час тимчасового переведення, робоче місце за попередньою посадою за ним зберігається.

Зразок заяви про тимчасове переведення на іншу посаду

заява про тимчасове переведення на іншу роботу
Тимчасове переведення: підстави та оформлення
СКАЧАТИ

Наказ про тимчасове переведення на іншу роботу

Підставами для видання наказу про тимчасове переведення на іншу посаду у випадку, що ми розглядаємо, є наказ про надання основному працівнику відпустки для догляду за дитиною та заява працівника про переведення.

У наказі про переведення необхідно також зазначити посадовий оклад за новою посадою та гарантувати працівнику повернення на попередню посаду.

Зразок наказу про тимчасове переведення на іншу посаду

Наказ про тимчасове переведення
Тимчасове переведення: підстави та оформлення

СКАЧАТИ

Запис в трудову книжку про тимчасове переведення на іншу роботу

До трудової книжки працівника вносять, зокрема, відомості про переведення на іншу постійну роботу (абзац другий п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58). Але враховуючи, що час роботи на посаді після переведення є досить тривалим, вважаємо, що внесення до трудової книжки запису про переведення є доцільним.

Отже, у графі 2 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки зазначаємо: «Переведено на посаду начальника відділу кадрів», у графі 3 — робимо посилання на наказ про переведення. Вказувати про тимчасовий характер переведення не потрібно.

Зверніть увагу на те, що формулювання запису про переведення залежить від того, до якої категорії належить посада (професія), на яку переводять працівника.

Відображаємо відомості про тимчасове переведення на іншу роботу в особовій картці та облікових документах особової справи

Відомості про переведення слід відобразити в її особовій картці (типова форма № П-2) та в доповненні до особового листка з обліку кадрів (що є одним з основних облікових документів особової справи).

До особової справи необхідно долучити копію наказу про переведення, засвідчену у встановленому порядку.

Відмітка про засвідчення копії містить такі складові:

  • слова «Згідно з оригіналом»;
  • назву посади особи, що засвідчує копію;
  • підпис;
  • розшифрування підпису;
  • дату засвідчення копії.

Увага! Працівника, якого тимчасово переведено на іншу роботу, необхідно ознайомити з посадовою інструкцією за новою посадою під особистий підпис.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"
logo