Кадровик01

Підстави для оформлення відпустки для догляду за дитиною на батька чи іншого родича

  • 14 травня 2018
  • 3074

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам гарантовано право на відпустку для догляду за дитиною до трьох років. Жінка може делегувати таке право батьку дитини чи іншому родичу. На підставі яких документів можна оформити відпустку для догляду за дитиною на батька чи іншого родича?

Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та Кодексом законів про працю України (КЗпП) передбачено, що після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Частиною третьою статті 18 Закону про відпустки та частиною сьомою статті 179 КЗпП передбачено, що відпустку для догляду за дитиною до трьох років також вправі використати повністю або частинами батько дитини, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, або особа, що усиновила чи взяла під опіку дитину.

Оформлення відпустки для догляду за дитиною на батька чи іншого родича

Для того, щоб оформити відпустку для догляду за дитиною, мати, батько дитини чи інші родичі подають відповідну заяву. На підставі заяви роботодавець оформлює відпустку для догляду за дитиною до трирічного віку наказом (розпорядженням).

Відповідно до частини четвертої статті 20 Закону по відпустки оформлення відпустку для догляду за дитиною на батька чи іншого родича передбачає надання довідки з місця роботи чи навчання матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Увага! Особи, які усиновили чи взяли дитину під опіку, прийомні батьки отримують відпустку для догляду за дитиною на підставі інших документів, а не довідки з місця роботи.

Окрім цих документів, для оформлення відпустки для догляду за дитиною батьку чи іншому родичу необхідно надати свідоцтво про народження дитини та документ, що підтверджує родинний зв’язок з дитиною. Перелік документів про встановлення родинного зв’язку залежить від того, хто саме із родичів оформлює відпустку для догляду за дитиною.

Підстави для оформлення відпустки для догляду за дитиною на батька чи іншого родича

Виплата допомоги на дитину в разі оформлення відпустки для догляду за дитиною на батька

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166 об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

Допомога при народженні дитини виплачується незалежно від факту виходу на роботу матері дитини. Отримання будь-яких додаткових довідок про виплату допомоги на дитину в органах соціального захисту населення батьком дитини законодавством не передбачено.

Отже, право батька дитини чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки для догляду за дитиною із збереженням на її період місця роботи, заробітної плати гарантується лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон