Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Звільнення матері-одиначки за угодою сторін: право чи обов’язок роботодавця

  • 17 травня 2018
  • 1896

Розглянемо ситуацію: працівниця, що є матір’ю-одиначкою, бажає звільнитися у зв’язку з доглядом за дитиною з інвалідністю. Звільнятися за власним бажанням категорично відмовляється. Наполягає на звільненні за угодою сторін. Чи можна звільнити одиноку матір за згодою сторін?

Працівник не може звільнитись за угодою сторін (п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП) лише з власної ініціативи. Для звільнення за цією підставою обов’язковою умовою є узгодження між працівником і роботодавцем питань, що стосуються звільнення (зокрема, дати звільнення).

Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника регламентовано статтею 38 КЗпП. Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні (ч. 1 ст. 38 КЗпП).

Увага!

Роботодавець зобов’язаний розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівниця, якщо її заява про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (зокрема, у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною з інвалідністю).

Тому рекомендуємо запропонувати працівниці написати заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку з доглядом за дитиною з інвалідністю. Аргументом на користь цієї підстави для звільнення можуть стати умови виплати допомоги по безробіттю, якщо працівниця після звільнення планує звернутись до служби зайнятості для пошуку роботи та отримання статусу безробітної.

Звільнення матері-одиначки за угодою сторін: право чи обов’язок роботодавця Читайте також: Допомога по безробіттю при звільненні: яка підстава «найвигідніша»

Як відомо, настрій вагітної жінки — мінливий. А це може спонукати її відкликати заяву про звільнення. Таке право є безумовним, якщо звільнення відбувається з ініціативи працівника за статтями 38 та 39 КЗпП. Якщо вагітна працівниця забажала відкликати заяву про звільнення за угодою сторін, роботодавець має підстави для відмови.

Аргументи «проти» звільнення за згодою сторін одинокої матері

При звільненні як за угодою сторін, так і за власним бажанням з поважної причини та отриманні статусу безробітного допомога по безробіттю виплачується з восьмого дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості (ч. 3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III; далі — Закон № 1533).

Однак при звільненні за угодою сторін одинокої матері тривалість виплати допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації скорочується на 90 календарних днів та становить 270 календарних днів (ч. 5 ст. 31 Закону № 1533). А при звільненні за власним бажанням з поважної причини допомога по безробіттю виплачується 360 календарних днів (ч. 4 ст. 22 Закону № 1533).

Також радимо переглянути вебінар на тему:

«Звільнення за власним бажанням та за угодою сторін»

вебінар на тему «Звільнення за власним бажанням та за угодою сторін»

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю