Подання до військкомату списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

31 жовтня 2018
16369
Середній бал: 5 із 5
Юрист, сертифікований експерт з військового обліку

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до військкомату списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.

Керівники підприємств щороку зобов’язані подавати до військкоматів списки громадян України, які підлягають приписці до призовних дільниць (ч. 5 ст. 14 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Форма для подання

Форма для інформування — Список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (далі — Список). Унормована форма у Додатку 3 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.2016 № 921 (далі — Порядок № 921).

Подання до військкомату списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Строк подання Списку

Відповідальний за військовий облік складає Список і подає до військкомату до 1 грудня (п. 37 Порядку № 921).

Увага!

За поданими списками районні (міські) військкомати приписують до призовних дільниць юнаків, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Строк приписки — січень-березень.

 Осінній призов офіцерів запасу 2018

Кого включати до Списку

Включіть до Списку працівників, яким у рік приписки — у 2019 році — виповниться 17 років. Це особи 2002 року народження. Список складіть в алфавітному порядку.

Увага!

Включіть до Списку всіх юнаків незалежно від громадянства, факту відбування покарання в місцях позбавлення волі за вироками суду, стану здоров’я, постійного чи тимчасового проживання (роботи, навчання).

Чи включати до списку громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, юнаків, старших 17 років, які не приписані до призовних дільниць?

Подання до військкомату списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок
Юлія Видиборецьголовний редактор системи «Expertus: Кадри»
Юнаків старшого віку, які ще не приписані до призовних дільниць, раніше вказували у Списку юнаків, які підлягають приписці...

Куди подавати Список

Військові комісаріати приписують до призовних дільниць громадян України чоловічої статі з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей (ч. 1 ст. 14 Закону № 2232).

Допризовників приписує районний (міський) військкомат за місцем проживання (ч. 3 ст. 14 Закону № 2232). Тож, відповідальний за військовий облік на підприємстві подає Список до військкомату за місцем проживання працівника-допризовника.

Порада

Не подавайте один Список до військкомату за місцем реєстрації підприємства, якщо на підприємстві працюють іногородні працівники-допризовники. Військкомат урахує надання інформації про допризовників, які проживають на його території, однак передавати інформацію всім іншим військкоматам не буде. Це обов’язок підприємства.

Працівників-допризовників — немає. Чи треба звітувати?

Законодавство не зобов’язує роботодавця це робити. Проте не містить норми, яка б давала змогу не складати список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, якщо юнаки відповідного віку не працюють на підприємстві.

Повідомте військкомат про те, що юнаки, які підлягають приписці до призовних дільниць, не працюють на підприємстві. Форма листа-повідомлення — довільна.

Відповідальність за неподання Списку

На керівника підприємства чекає штраф 1-3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 Відповідальність роботодавців у сфері військового обліку

Керівники підприємств несуть відповідальність за неподання списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, згідно із законом — це все, про що йдеться у Правилах військового обліку призовників і військовозобов’язаних (Додаток 1 до Порядку № 921).

Вид і розмір відповідальності встановлює стаття 211-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"
logo