Кадровик01

Зразок трудового договору на 2019 рік

 • 17 грудня 2018
 • 40742

Понад три роки ми чекаємо прийняття Трудового кодексу, за яким трудовий договір укладатимуть лиш у письмовій формі. Допоки кодекс не затверджено, — керуємося чинними нормами законодавства про працю. Тож, яким буде трудовий договір 2019?

Трудовий договір 2019 — усна чи письмова угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується дотримуватися та виконувати усі умови угоди, а роботодавець — забезпечувати належні умови для роботи та вчасно і сповна виплачувати зарплату.

Зразок трудового договору 2019 ➦ СКАЧАТИ

Порядок укладання трудового договору 2019

Трудовий договір у 2019 році укладаємо, керуючись нормами Кодексу законів про працю. А саме — форма трудового договору 2019 може бути як усною, так і письмовою. Проте не забуваймо про випадки, коли письмовий трудовий договір ОБОВ’ЯЗКОВО має бути письмовим:

 • при організованому наборі працівників;
 • при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;
 • при укладенні контракту;
 • у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
 • при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
 • при укладенні трудового договору з фізичною особою;
 • в інших випадках, передбачених законодавством України.

Цей перелік — не вичерпний. За потреби, ви можете його розширити, прописавши потрібні випадки в колективному договорі чи ПВТР. Водночас підприємство може встановити обов’язковість укладення лише письмових трудових договорів у 2019 році.

Обираємо форму трудового договору 2019

Оформлюючи трудові відносини з майбутнім працівником, кадровик має перевірити, чи обов’язково укладати трудовий договір у письмовій формі. Якщо законодавчі норми (перелік див. вище) цього не вимагають, з’ясуйте це питання з працівником — на усній чи на письмовій формі договору він наполягає.

6 правил врахування працівників до квоти для працевлаштування

Зразок трудового договору на 2019 рік
Ірина Іванченкошеф-редактор системи «Expertus: Кадри», журналів «Кадровик-01» та «Довідник секретаря та офіс-менеджера»
Важливим аспектом при виконанні квоти є те, що роботодавці розраховують її самостійно. На кожному підприємстві, як правило, вже є працівники, яким законодавство надало додаткові гарантії у сфері зайнятості. І перший крок кадрової служби — визначити, скільки таких осіб фактично працює на підприємстві.

Письмовий трудовий договір 2019

Якщо письмова форма трудового договору обов’язкова або працівник забажав трудовий договір на папері, керуйтеся таким порядком.

Типової форми письмового трудового договору 2019 законодавчо не унормовано, тому кожне підприємство розробляє її самостійно. При цьому радимо скористатися ЗРАЗКОМ.

Зразок трудового договору 2019стане незамінним помічником кадровику протягом всього року ➦ СКАЧУЙТЕ

Зразок трудового договору на 2019 рік

У трудовому договорі 2019-го обов’язково мають бути зафіксовані всі умови, відмінні від умов колективного договору та правилах внутрішнього трудового розпорядку (приміром, додаткові пільги та гарантії, індивідуальні режим або графік роботи тощо). Не забудьте зазначати в трудовому договорі про встановлення випробування та його тривалість, наявність повної індивідуальної матеріальної відповідальності тощо.

Увага!

При визначенні умов трудового договору необхідно враховувати, що умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними (ст. 9 КЗпП).

Після оформлення трудовий договір передається для підписання керівнику організації. Зверніть увагу, що окрім підпису керівника, має бути зазначено і дату підписання договору. На підписаному трудовому договорі проставляється відбиток печатки. Після цього отримуємо підпис працівника (із зазначенням дати підписання) на трудовому договорі.

Підписаний обома сторонами трудовий договір необхідно зареєструвати. Законодавчо не встановлено спосіб та порядок реєстрації трудових договорів. Це можна зробити в журналі реєстрації трудових договорів.

Журнал реєстрації трудових договорівдопоможе кадровику вести облік трудових договорів на підприємстві

В цьому журналі працівник має проставити підпис про отримання свого примірника трудового договору.

Усний трудовий договір 2019

На відміну від укладення письмового трудового договору 2019 (коли законодавство зобов’язує), для усного договору необхідна згода працівника.

Згодою на укладення трудового договору 2019 в усній формі є заява працівника про прийняття на роботу. Заява має бути написана на ім’я керівника із зазначенням посади, на яку майбутній працівник вступає. Окрім цього у заяві має бути зазначено:

 • бажання працювати за сумісництвом;
 • тривалість робочого часу (зокрема, якщо передбачає працювати неповний робочий час);
 • графік роботи (якщо передбачає працювати за індивідуальним графіком);
 • повну матеріальну відповідальність (якщо майбутня робота передбачає це) тощо.

Після розгляду заяви керівник організації проставляє резолюцію.

Умови обробки персональних даних при укладенні трудового договору в 2019 році

Працівник кадрової служби роз’яснює претенденту на посаду порядок оформлення прийняття на роботу, у т. ч. підстави для обробки персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI (далі — Закон № 2297). Також необхідно повідомити особу про те, що володільцем персональних даних, які збираються, є організація, роз’яснити склад та зміст зібраних персональних даних, мету збору персональних даних, повідомити про осіб, яким передаватимуться персональні дані після укладення трудового договору (п. 2 ст. 12 Закону № 2297).

Захист персональних даних — 2018: офіційний переклад українською Регламенту GDPR

Після змін, внесених до Закону № 2297, які набрали чинності 01.01.2014, згода працівника на обробку його персональних даних не вимагається.

 

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон