Кадровик01

Як відпустити працівника безперервного виробництва для голосування на виборах Президента України

  • 28 березня 2019
  • 5681
головний редактор MCFR: Кадри

31 березня, в неділю, український народ обирає нового очільника держави. Для більшості людей цей день буде вихідним і ніщо не перешкоджатиме волевиявленню. Але є й ті, хто працює з підсумованим обліком робочого часу, за змінним графіком роботи, на безперервних виробництвах. Як відпустити працівника на кілька годин, щоб він зміг проголосувати на виборах Президента, і при цьому не зашкодити виробничому процесу?

Домовтеся з працівникам, як оформити (відтак табелювати) їх відсутність на роботі під час голосування на виборах Президента України.

Заборонено обмежувати виборчі права громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Обмеження участі громадян у виборчому процесі можуть передбачати тільки Конституція України та Закон № 474 (ч. 4 ст. 2 Закону України «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 № 474-XIV; далі — Закон № 474). Тобто роботодавець не має права перешкоджати працівникам, які хочуть скористатися конституційним правом проголосувати на виборах Президента.

Водночас законодавство не передбачає зберігати посаду і середній заробіток за працівниками на час волевиявлення на виборах. Участь у виборах — це право громадянина, а не державний чи громадський обов’язок.

Роботодавець і працівники мають домовитися, як оформити відсутність останніх на роботі на час голосування. Це може бути:

Перший тур голосування відбудеться 31.03.2019 з 8:00 до 20.00. Другий — 21.04.2019 з 8:00 до 20.00.

Встановіть працівникам неповний робочий день 31.03.2019, якщо не маєте змоги оформити відпустки. Так забезпечите працівникам конституційне право на волевиявлення, а підприємству — мінімальні виробничі втрати. Наприклад, одному працівнику — з 8:00 до 12:00, другому — з 12:00 до 16:00, третьому — з 16:00 до 20:00.

4 варіанти оформлення неповного робочого часу

Інший варіант — запропонуйте працівникам тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. Переваги — працівник зекономить час на дорогу від місця роботи до виборчої дільниці та проголосує, а інтереси підприємства взагалі не постраждають.

Для цього не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування виборець має подати до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням виборчої дільниці паспорт, заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування на виборчу дільницю, яка територіально розташована найближче до місця роботи, та довідку з місця роботи (ч. 3 ст. 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» від 22.02.2007 № 698-V). Виборцю видадуть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. У посвідчені буде вказано дату виборів, номер та адресу виборчої дільниці, де виборець зможе проголосувати, якщо пред’явить паспорт.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон