Як оформити Е-лікарняний

29 листопада 2021
14723
Середній бал: 5 із 5
порталу «Кадровик-01»

Як формують електронні листки непрацездатності, визначає Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234

Порядок оформлення е-лікарняного

Лікар заповнює медичний висновок у Реєстрі медичних висновків в електронній системі eHealth. У цій системі вже міститься інформація про пацієнтів, їхні електронні медичні картки, дані про відвідування лікарів та медичні направлення.

Реєстр електронних листків непрацездатності веде ПФУ. Він же — володілець усіх даних цієї системи. Через Реєстр інформацією обмінюються МОЗ, ПФУ, ФСС та НСЗУ.

Роботодавцеві доступна інформація про всіх працівників, які працюють у нього за трудовим договором.

Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку періоду дії та закінчення періоду дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей е-лікарняний. Листок непрацездатності вважають виданим із наступного дня після дати його закриття.

На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, формують листок непрацездатності в порядку черговості створення медичних висновків. Кожен наступний листок непрацездатності створюють як продовження першого у спосіб додавання наступного порядкового номеру після знаку «-» до унікального номеру першого листка непрацездатності, та, в свою чергу, складають один страховий випадок (п. 3 Порядку № 1234).

Як знайти е-лікарняний на сайті ПФУ

Період тимчасової непрацездатності у ЛН у Реєстрі скорочують, якщо надійдуть дані:

  • з електронної системи охорони здоров’я про:
    • новий медичний висновок в межах випадку тимчасової непрацездатності;
    • медичний висновок з відміткою про новий випадок тимчасової непрацездатності в межах однієї категорії медичних висновків або медичного висновку за іншою категорією, зокрема у разі надходження таких медичних висновків в один день;
  • від централізованого банку даних з проблем інвалідності про встановлення медико-соціальною експертною комісією групи інвалідності (зміни групи інвалідності, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). У такому випадку період дії листка непрацездатності скорочується датою винесення відповідного рішення медико-соціальною експертною комісією (п. 4 Порядку № 1234).

Схема Як оформити Е-лікарняний

Скачати

logo