Доплата за роботу в вечірній час за змінного режиму роботи

22 лютого 2021
1553
Середній бал: 5 із 5

КЗпП не зобов’язує доплачувати працівникам за роботу у вечірній час і не визначає, який час вважати вечірнім. Однак таку норму передбачають генеральна, територіальні та галузеві угоди. Також доплату за роботу у вечірній час можна передбачити у колдоговорі

Доплата за роботу в вечірній час за змінного режиму роботи
Ольга Догадінапровідний експерт MCFR Кадри
Працівник знає, що має право на доплати за роботу в нічний час, за надурочні, підвищену оплату за роботу у вихідні та свята. Але чи завжди?

Умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов’язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

Святкові дні у 2021

Доплату за роботу у вечірній час передбачає, наприклад, Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019–2021 роки (далі — Генеральна угода). Її уклали 14 травня 2019 року:

  • всеукраїнські об’єднання організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні;
  • всеукраїнські об’єднання профспілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні;
  • КМУ.

Якщо режим роботи багатозмінний, за роботу у вечірній час працівникам встановлюйте доплату у розмірі 20% годинної тарифної ставки/окладу, посадового окладу за кожну годину роботи в такий час.

Вечірній час — з 18:00 до 22:00.

Як оформити та компенсувати роботу у вихідний

logo