Відповідальність за порушення у сфері військового обліку: зміни у 2021 році

1 жовтня 2021
19637
Середній бал: 5 із 5
порталу «Кадровик-01»

Змінився принцип кваліфікації порушень, що вчинив роботодавець. Замість п’яти статей у КпАП залишилася одна. Стаття 210-1 КпАП охоплює будь-які порушення, яких припускається роботодавець

Суб’єкт відповідальності — посадова особа, яка винна у порушенні. 

⚡ Штраф ⚡

За перше порушення — до 5100 грн. Допоки діє особливий період — до 8500 грн.

Штрафи за порушення правил військового обліку та втрату військово-облікових документів призовниками, військовозобов’язаними та резервістами зросли у 6–16 разів

Інформуйте директора, чим загрожують порушення в цій сфері. На допомогу — Пам’ятка

Скачати

Законодавець посилив і кримінальну відповідальність за ухилення від військового обліку, призову, навчальних зборів.

Окрім того, уточнили порядок, як органи національної поліції доставлятимуть до ТЦК громадян та посадових осіб.

Органи нацполіції за зверненням керівників ТЦК доставляють до ТЦК громадян та посадових осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, що передбачають статті 210 та 210-1 КпАП, для складання протоколу та винесення постанови. До таких заходів вдаються, коли працівники ТЦК були позбавлені можливості скласти протоколи на місці роботи або проживання порушників.

«Назбирати» штрафів за рік можна й на 100 тис. грн. Для цього представникам ТЦК необов’язково навіть приходити на підприємство із перевіркою. На заміну адміністративній відповідальності може прийти й кримінальна, зокрема перешкоджання законній діяльності ЗСУ (ст. 114-1 ККУ). Такий злочин в особливий період карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Розмістіть на інфостенді військового обліку витяги з КпАП та ККУ. Ми підготували для вас два плакати про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення у сфері військового обов’язку та військового обліку. Це рекомендація — Порядок № 921 не зобов’язує розміщувати такі витяги, але зобов’язує підприємство проводити відповідну роз’яснювальну роботу. Тому ТЦК позитивно оцінить, що ви сприяєте тому, аби громадяни дотримували законодавства з питань військового обов’язку і військової служби.

Адміністративна відповідальність за порушення у сфері військового обов’язку

Скачати плакат

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері військового обов’язку

Скачати

logo