Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі е-лікарняного

2 лютого 2022
4225
Середній бал: 5 із 5

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами за е-лікарняним оформляється інакше, ніж на підставі паперового листка непрацездатності. Труднощів додає те, що нормативні акти не скеровують, як оформляти відпустку за е-лікарняним. Тож, щоб навчитися самостійно документувати відпустку за новими правилами, дотримуйтеся алгоритму від наших експертів та зразків засвідчення документів за ДСТУ.


Непрацездатність у зв’язку з вагітністю та пологами засвідчують е-лікарняним. Те, що лікарняний — електронний, не впливає на тривалість відпустки. Роздруковуйте е-лікарняний причиною непрацездатності «Вагітність та пологи» вважають виданим через сім днів з дати, коли відкрили листок непрацездатності (п. 1 розд. ІІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234; далі — Порядок № 1234).

На який день роздруковувати е-лікарняний

Засвідчте роздруківку згідно з ДСТУ 4163:2020.

Зразок засвідчення роздруківки е-лікарняного у зв'язку з вагітністю та пологами 

відпустка по вагітності і пологам за е-лікарняним

РОЗГОРНУТИ ЗРАЗОК

Нагадуємо, що допомога з вагітності та пологів становить 100% середньої зарплати/доходу й не залежить від страхового стажу (ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Чи вказувати страховий стаж на роздруківці е-лікарняного

Зважайте, якщо за 12 місяців до дати відкриття електронного лікарняного вагітна працівниця набула менше 6 місяців страхового стажу, комісія із соцстраху обмежить розмір допомоги з вагітності та пологів.

Також пам’ятайте про обмеження, якщо співробітниця  завагітніла під час відпустки для догляду за дитиною віком до шести років.

Напишіть про обмеження на роздруківці е-лікарняного за зразком.

Якщо вагітна хоче піти у дектертну відпустку пізніше, отримайте від неї заяву.

Далі засвідчену роздруківку е-лікарняного та копію заяви необхідно передати:

  • особі, відповідальній за облік робочого часу в підрозділі, де працює вагітна;
  • комісії із соцстраху.Комісія фіксує рішення про призначення допомоги в 

протоколі

та передає його примірник і роздруківку е-лікарняного до бухгалтері.

logo