Перенесення дати запланованого скорочення працівників

4784
Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату запланованого вивільнення працівників? Чи зобов’язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?

Щоб уникнути помилок у разі перенесення дати запланованого вивільнення працівників у зв’язку зі скороченням штату, треба визначитися з послідовністю необхідних кроків.

КРОК 1. Складаємо наказ про перенесення дати запланованого вивільнення

Найперше роботодавець має видати наказ про перенесення дати запланованого вивільнення. Підставою для наказу слугуватиме будь-який документ, що підтверджує необхідність перенесення.

КРОК 2. Персонально повідомляємо працівників про перенесення дати запланованого вивільнення

Про наступне вивільнення на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1 ст. 49-2 КЗпП).

Отже, і про продовження строку роботи та перенесення дати вивільнення працівників також необхідно поінформувати персонально.

КРОК 3. Якщо вивільнення масове, повідомляємо центр зайнятості про перенесення дати скорочення

У разі масового вивільнення (критерії якого визначено в статті 48 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI) роботодавець повинен завчасно повідомити службу зайнятості про професії (посади) і кількість працівників, яких передбачається вивільнити, а також про заплановану дату скорочення.

Відповідний звіт подається за місцем реєстрації роботодавця як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше ніж за два місяці до дати запланованого вивільнення за формою № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 № 317.

КРОК 4. Повторно отримуємо згоду профспілки не пізніше ніж за місяць до вивільнення

Власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір не пізніш як через місяць з дня одержання згоди виборного органу первинної профспілкової організації або профспілкового представника (ч. 8 ст. 43 КЗпП). Таким чином, при перенесенні дати запланованого вивільнення необхідно повторно звернутись до профспілки для отримання згоди на звільнення, навіть за наявності згоди за первинним зверненням.

КРОК 5. Документуємо звільнення, видаємо трудові книжки, провадимо остаточний розрахунок з працівниками

Останній крок алгоритму не вирізнятиметься порівняно з «класичною» процедурою скорочення:

  • після отримання згоди виборного органу профспілки (профспілкового представника) на розірвання трудового договору видаємо наказ про звільнення працівників на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП;
  • ознайомлюємо працівників із наказом про звільнення;
  • у день звільнення видаємо працівнику належно оформлену трудову книжку та копію наказу про звільнення, проводимо розрахунок (ст. 47 КЗпП), у т. ч. виплачуємо вихідну допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП).
  • завершуємо особові справи звільнених працівників у поточному діловодстві.

До речі, експерти журналу «Кадровик-01» розробили і базовий покроковий алгоритм Скорочення чисельності та штату працівників. Алгоритм проведення скорочення було надруковано у травневому числі журналу «Кадровик-01» за 2014 рік, і з того часу він не втратив своєї актуальності…



Ваша персональна добірка.

    Підписка на найактуальніші статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Самое выгодное предложение

    Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка





    © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Свідоцтво про державну реєстрацію
    КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

    
    • Ми в соцмережах
    Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

    Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Що? Вже йдете? І не дочитаєте?



    Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І не відволікайтеся!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    ×

    Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
    Перевірки роботодавців 2017: новий порядок