Характеристика на працівника з місця роботи: що написано пером…

5521
Особи, які підписують характеристику, несуть відповідальність за достовірність викладеної інформації. У характеристиці викладено відомості про службову (трудову) та громадську діяльність працівників або про навчальні досягнення студента (учня), а також надано оцінку ділових і моральних якостей особи. Як правильно скласти характеристику на працівника?

Начальству — видніше

Службова характеристика на працівника складається керівником структурного підрозділу (відділу, сектору, цеху тощо). Її можуть долучити до складу документів особової справи (п. 12 гл. 2 розд. ІV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту України від 18.06.2015 № 1000/5).

У характеристиці мають бути відображені:

 • назва виду документа (Характеристика);
 • прізвище, ім’я та по батькові особи;
 • рік народження;
 • відомості про освіту, вчений ступінь, звання тощо;
 • назва посади, яку обіймає особа на час складання характеристики;
 • основний текст (викладається від третьої особи в однині);
 • підписи відповідальних посадових осіб підприємства, засвідчені відбитком гербової або круглої, що прирівнюється до гербової, печатки з ідентифікаційним кодом підприємства;
 • дата складання документа.

Приклад характеристики працівника з місця роботи (скачати

Характеристика на працівника з місця роботи: що написано пером…

Характеристику видають працівникові або, з його відома, надсилають до іншого підприємства чи організації вищого рівня у відповідь на запит.

Службі кадрів доцільно розробити спеціальний бланк характеристики, який повинен мати постійні реквізити: «Назва організації», «Назва виду документа», «Місце складання або видання документа», а також обмежувальну позначку для реквізиту «Дата документа».

Характеристика на працівника з місця роботи: що написано пером…Читайте також: Особовий листок з обліку кадрів

Характеристика може бути оформлена на загальному бланку організації. Якщо потрібно надсилати до іншого підприємства разом із супровідним листом, то її дозволяється оформлювати не на бланку.

Складові елементи характеристики

Складові елементи характеристики розташовують так:

 • слово ХАРАКТЕРИСТИКА друкують великими літерами без лапок центровано до основного тексту;
 • анкетні дані особи (прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, відомості про освіту, вчений ступінь, звання, назву посади) друкують, відступивши два інтервали від назви виду документа. До того ж ці відомості прийнято викладати у родовому відмінку й розташовувати у стовпчик ближче до правого берега аркуша;
 • основний текст містить кілька логічно завершених частин, кожну з яких починають з абзацу. Друкуючи першу частину основного документа, відступають від анкетних даних на 2–3 інтервали. Текст друкують через 1–1,5 міжрядкових інтервали. Розпочинають зазвичай з відомостей про службову (трудову) діяльність працівника: фах; з якого часу працює в організації; переміщення по службі; рівень професійної майстерності; трудові чи творчі досягнення; власні та співавторські винаходи, розробки.

Далі обов’язково подають оцінку ділових і моральних якостей працівника: його ставлення до виконання посадових обов’язків, підвищення професійного і наукового рівня, участь у громадській діяльності колективу, стосунки з іншими працівниками. У кінці тексту наводять дані про урядові нагороди та інші заохочення. Також можна зазначити, для чого складено документ і вказати місце його подання.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


 • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення