Кадровик01

Повідомлення про прийняття на роботу новоприйнятого працівника

 • 23 липня 2018
 • 37907

Повідомлення про прийняття працівника — невід’ємна складова укладання трудового договору. Допуск працівника до роботи без повідомлення ДФС — порушенням законодавства про працю. У статті розкажемо про порядок заповнення та строки подання повідомлення, а також поговоримо про випадки, коли повідомляти ДФС про новоприйнятого працівника не потрібно.

Якщо не хочете пережити митарства від митарів, дотримуйтеся норм Кодексу законів про працю України. Відповідно до частини 3 статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 17.06.2015 № 413 Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Способи подання повідомлення про прийняття працівника

Повідомлення про прийняття на роботу подає власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа (далі — організація) до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Подати повідомлення про новоприйнятого працівника можна одним із таких способів:

 • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
 • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
 • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Повідомлення про прийняття на роботу працівників до ДФС подають через електронну бухгалтерську програму для подання звітності. Звісно, це можна робити, якщо електронна програма передбачає можливість використання електронного цифрового підпису.

Повідомлення про прийняття на роботу новоприйнятого працівника Дізнайтеся, хто має подавати повідомлення до ДФС — відділ кадрів чи бухгалтерія

Порядком № 413 передбачено повідомлення ДФС про прийнятих працівників засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису.

Увага! Електронний цифровий підпис (ЕЦП) — вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. ЕЦП накладається особистим ключем та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Форма повідомлення про прийняття на роботу

Повідомлення про прийняття на роботу новоприйнятого працівника
Скачати Повідомлення про прийняття на роботу (бланк)

Форма передбачає:

 • тип повідомлення (початкове, скасовуюче);
 • прізвище, ім’я, по батькові застрахованої особи;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, і мають відмітку у паспорті);
 • номер і дату наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
 • дату початку роботи;
 • категорію особи (з трудовою книжкою, без трудової книжки) тощо.

Скасовуюче повідомлення

Скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу слід подавати до ДФС, якщо прийнятий працівник не приступив до роботи.

Повідомлення про прийняття на роботу працівника з позначкою у графі 2 «скасовуюче» радимо надсилати поштою (подавати особисто або кур’єрською службою) із супровідним листом, у якому доцільно зазначити дату первинного повідомлення про прийняття працівника на роботу та причину скасування поданого повідомлення.

Законодавством не визначено строків для подання скасовуючого повідомлення. Подавати таке повідомлення до ДФС слід після скасування наказу про прийняття на роботу.

Інформацію, що міститься у повідомленні про прийняття на роботу, необхідно внести до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Строки подання повідомлення про прийняття на роботу

Згідно з частиною третьою статті 24 КЗпП «працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору… та повідомлення…». Частину другу Порядку № 413 сформульовано більш однозначно: «повідомлення про прийняття працівника на роботу подається… до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором…».

Оскільки у повідомленні передбачено зазначати тільки дату формування повідомлення, і у ДФС на штампі, який ставиться як відмітка про подання звітності, також не передбачено зазначення, о котрій годині було прийнято звіт, повідомлення про прийнятих працівників слід подавати до дати, з якої працівник став до роботи. Тобто про прийняття працівника з 25.07.2018 організація має повідомити ДФС не пізніше 24.07.2018.

Чи подавати повідомлення на осіб, що виконують роботу за договором підряду?

Трудовий договір — це угода між працівником та організацією, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Порядок укладення цивільно-правових договорів регулюється нормами не трудового, а цивільного законодавства. Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

У статті 24 КЗпП йдеться саме про осіб, які працюють за трудовим договором. Отже, повідомлення про прийняття на роботу підрядників не подають.

Чи подавати повідомлення на працівників, прийнятих тимчасово або за строковим трудовим договором?

Так, оскільки організація укладає з такими особами трудові договори.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон