text
Кадровик01

Повідомлення про прийняття на роботу Державній фіскальній службі

  • 19 травня 2016
  • 27822

Повідомлення про прийняття працівника Державній фіскальній службі України— невід’ємна складова укладання трудового договору. Допуск працівника до роботи без повідомлення ДФС є порушенням законодавства про працю. Чи можна подати повідомлення у день прийняття працівника на роботу? Чи варто подавати повідомлення на осіб, які виконують роботу за договором підряду?

Якщо не хочете пережити митарства від митарів, дотримуйтеся норм Кодексу законів про працю України. Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 17.06.2015 № 413 Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу. Цей документ набрав чинності ще торік — з моменту публікації в газеті «Урядовий кур’єр» від 27.06.2015 № 115.

Повідомлення про прийняття на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (далі — організація) до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Форма повідомлення про прийняття на роботу передбачає:

  • тип повідомлення (початкове, скасовуюче);
  • прізвище, ім’я, по батькові застрахованої особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, і мають відмітку у паспорті);

  • номер і дату наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
  • дату початку роботи;
  • категорію особи (з трудовою книжкою, без трудової книжки) тощо.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Повідомлення про прийняття на роботу працівників ДФС подають через електронну бухгалтерську програму для подання звітності. Звісно, це можна робити, якщо електронна програма передбачає можливість використання електронного цифрового підпису.

Порядком № 413 передбачено повідомлення ДФС про прийнятих працівників засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV електронний цифровий підпис (ЕЦП) — вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. ЕЦП накладається особистим ключем та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Чи можна подати повідомлення про прийняття на роботу в день прийняття працівника?

Ні. Згідно з частиною третьою статті 24 КЗпП «працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору… та повідомлення…». Частину другу Порядку № 413 сформульовано більш однозначно: «повідомлення про прийняття працівника на роботу подається… до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором…». Оскільки у повідомленні передбачено зазначати тільки дату формування повідомлення, і у ДФС на штампі, який ставиться як відмітка про подання звітності, також не передбачено зазначення, о котрій годині було прийнято звіт, повідомлення про прийнятих працівників слід подавати до дати, з якої працівник став до роботи. Тобто про прийняття працівника з 25.05.2016 організація має повідомити ДФС не пізніше 24.05.2016.

Чи подавати повідомлення на осіб, що виконують роботу за договором підряду?

Ні. Трудовий договір — це угода між працівником та організацією, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник організації або уповноважений ним орган чи фізична особа (далі — роботодавець) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Порядок укладення цивільно-правових договорів регулюється нормами не трудового, а цивільного законодавства. Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

У статті 24 КЗпП йдеться саме про осіб, які працюють за трудовим договором.

Чи подавати повідомлення на працівників, прийнятих тимчасово або за строковим трудовим договором?

Так, оскільки організація укладає з такими особами трудові договори.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Захист персональних даних — 2018

СКАЧАЙТЕ офіційний переклад українською РЕГЛАМЕНТУ GDPR  

Штрафні санкції за порушення Регламенту GDPR сягають 20 млн євро.

Регламент застосовується з 25 травня 2018 року