Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Скачати норми робочого часу 2020 ➤

Кадровик-01

Повідомлення про прийняття на роботу новоприйнятого працівника

 • 24 травня 2019
 • 42856

Повідомлення про прийняття працівника — важлива складова укладання трудового договору. Допуск працівника до роботи без повідомлення ДФС — порушенням законодавства про працю. Які строки повідомлення ДФС про новоприйнятого працівника? Коли повідомлення можна не надавати? Як анулювати повідомлення про прийняття на роботу? Відповіді на ці та інші запитання знайдете у статті.

Якщо не хочете пережити митарства від митарів, дотримуйтеся норм Кодексу законів про працю України. Відповідно до частини 3 статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 17.06.2015 № 413 Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

12 кроків, щоб оформити трудову книжку «з нуля»

Повідомлення ДФС про прийняття на роботу

Повідомлення про прийняття на роботу подає власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа (далі — організація) до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Подати повідомлення про новоприйнятого працівника можна одним із таких способів:

 • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
 • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
 • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Повідомлення про прийняття на роботу працівників до ДФС подають через електронну бухгалтерську програму для подання звітності. Звісно, це можна робити, якщо електронна програма передбачає можливість використання електронного цифрового підпису.

штраф за неподання повідомлення про прийняття на роботу 2019  Штрафи та строки притягнення до відповідальності за неповідомлення про прийняття на роботу працівника

Порядком № 413 передбачено повідомлення ДФС про прийнятих працівників засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису.

Електронний цифровий підпис (ЕПЦ) - вид електронного підпису, отриманного за резільтатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. ЕЦП накладається особистим ключем та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Бланк повідомлення про прийняття на роботу

бланк повідомлення про прийняття на роботу скачати

Повідомлення про прийняття на роботу новоприйнятого працівника

Скачати бланк 2019 Повідомлення про прийняття на роботу 

Форма повідомлення про прийняття на роботу 2019 передбачає:

 • тип повідомлення (початкове, скасовуюче);
 • прізвище, ім’я, по батькові застрахованої особи;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, і мають відмітку у паспорті);
 • номер і дату наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
 • дату початку роботи;
 • категорію особи (з трудовою книжкою, без трудової книжки) тощо.

Строки подання повідомлення про прийняття на роботу

Згідно з частиною третьою статті 24 КЗпП «працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору… та повідомлення…». Частину другу Порядку № 413 сформульовано більш однозначно: «повідомлення про прийняття працівника на роботу подається… до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором…».

Оскільки у повідомленні передбачено зазначати тільки дату формування повідомлення, і у ДФС на штампі, який ставиться як відмітка про подання звітності, також не передбачено зазначення, о котрій годині було прийнято звіт, повідомлення про прийнятих працівників слід подавати до дати, з якої працівник став до роботи.

Приклад!

Підприємство приймає нового працівника на роботу з 25.07.2019. Термін подання повідомлення ДФС не пізніше 24.07.2019.

Повідомлення про прийняття на роботу за сумісництвом

Як зовнішні, так і внутрішні сумісники – це особи, які перебувають у трудових відносинах з підприємством та укладають трудовий договір про роботу за сумісництвом.

Тож подавати повідомлення про їх прийняття  - обов’язково.

У графі 4 «Категорія особи» повідомлення про прийняття на роботу, в рядку навпроти прізвища працівника, прийнятого за сумісництвом, зазначте цифру 2, що означає «наймані працівники без трудової книжки».

Чи подавати повідомлення на осіб, що виконують роботу за договором підряду?

Трудовий договір — це угода між працівником та організацією, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Порядок укладення цивільно-правових договорів регулюється нормами не трудового, а цивільного законодавства. Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

У статті 24 КЗпП йдеться саме про осіб, які працюють за трудовим договором. Отже, повідомлення про прийняття на роботу підрядників не подають.

Чи подавати повідомлення на працівників, прийнятих тимчасово або за строковим трудовим договором?

Так, оскільки організація укладає з такими особами трудові договори.

Повідомлення про прийняття на роботу директора

При створенні нового підприємства виникає запитання, чи потрібно повідомляти ДФС про призначення директора?

Оскільки директор є найманим працівником, то й оформлення трудових відносин із ним має відбуватися з дотриманням норм законодавства про працю. Зокрема, статті 24 КЗпП. А відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС .

Тож директор підприємства має повідомити ДФС про своє призначення одразу після видання наказу про вступ на посаду.

Алгоритм повідомлення ДФС про прийняття директора

Як виправити повідомлення при прийняття на роботу?

Якщо у відправленому бланку повідомлення ДФС про прийняття на роботу працівника ви помітили помилку , необхідно:

 • скласти повторне повідомлення з правильними відомостями та з позначкою в полі «початкове» графи 2 «Тип»;
 • оформити супровідний лист до повторного повідомлення.

Скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу

Ситуація

Подали повідомлення про прийняття на роботу, а працівник не вийшов на роботу. Як анулювати первинне повідомлення?

У випадку, коли прийнятий працівник не приступив до роботи, слід подати до ДФС скачовуюче повідомлення.

Повідомлення про прийняття на роботу працівника з позначкою у графі 2 «скасовуюче» радимо надсилати поштою (подавати особисто або кур’єрською службою) із супровідним листом, у якому доцільно зазначити дату первинного повідомлення про прийняття працівника на роботу та причину скасування поданого повідомлення.

Законодавством не визначено строків для подання скасовуючого повідомлення. Подавати таке повідомлення до ДФС слід після скасування наказу про прийняття на роботу.

Інформацію, що міститься у повідомленні про прийняття на роботу, необхідно внести до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.


logo
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Ви читали:
Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте:
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік

• зразок штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 62+ шпаргалки-підказки

• калькулятор відпусток та інші онлайн-сервіси

• банк посадових інструкцій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і дочитати
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон