Особова картка є основним обліковим документом для будь-якого працівника, а облік персоналу кадровики ведуть за допомогою картотеки особових карток та за іншими уніфікованими формами первинної облікової документації з праці.
діє з 01.01.2010
(у форматі .pdf)
Типова форма № П-2 «Особова картка працівника» затверджена спільним наказом Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України від 25.12.2009 № 495/656. Введена в дію з 1 січня 2010 року.
Особові картки оформлюють на всіх працівників, які працюють за трудовими договорами (і на сумісників також — як на «зовнішніх», так і «внутрішніх») незалежно від строку трудового договору. Навіть якщо працівника прийнято на кілька тижнів для заміщення іншого працівника, що пішов у відпустку, особову картку все одно доведеться заводити.
З кожним записом, що заносять до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, працівника необхідно ознайомити під особистий підпис в особовій картці, в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша). Також працівник засвідчує своїм підписом в особовій картці факт одержання трудової книжки у зв’язку із звільненням (п. 2.5, 7.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58).
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"