Як часто водії мають проходити медичні огляди?

3 березня 2016
7925
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство охорони здоров’я України в листі від 22.12.2015 № 3.12-17/2189-ЗПІ-15 надало роз’яснення щодо періодичності медичного огляду водіїв транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом

Міністерство охорони здоров’я України в листі від 22.12.2015 № 3.12-17/2189-ЗПІ-15 надало роз’яснення щодо періодичності медичного огляду водіїв транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом.

МОЗ нагадало, що відповідно до пункту 1.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів (далі — Положення № 65/80), затвердженого наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80, періодичному медичному огляду підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом:

  • віком до 55 років (включно) — один раз на 10 років;
  • віком від 56 до 75 років (включно) — один раз на 3 роки;
  • віком від 76 років і більше — один раз на рік.

Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік.

МОЗ зауважило, якщо водій безпосередньо не задіяний для надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів, то він підлягає медичному огляду на загальних підставах з періодичністю, встановленою Положенням № 65/80, залежно від віку водія транспортного засобу.

Скорочення терміну дії медичної довідки можливе у разі виявлення медичних протипоказань згідно з Переліком захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами, затвердженого наказом МОЗ від 24.12.1999 № 299.

МОЗ наголосила, що не існує єдиного підходу до визначення терміну дії медичних довідок, які видаються закладами охорони здоров’я, оскільки мета їх видачі є різною, а отже і різний термін дії.

 

Ваше підприємство займається перевезеннями пасажирів чи вантажів? У штаті є водії? Відповіді на запитання щодо періодичності медоглядів водіїв транспортних засобів різних категорій, відсторонення у разі проблем зі здоров’ям, оформлення кадрових документів Ви знайдете у системі «Expertus: Кадри»:

З якою періодичністю повинні проходити медогляд водії легкових і вантажних автомобілів

Визначаємо у кадрових документах строки проходження попереднього медичного огляду

Періодичні медогляди для працівників, які періодично виконують функції водіїв навантажувачів

Які дії роботодавця, якщо під час передрейсового огляду встановлено високий артеріальний тиск у водія

Чи зобов’язана автотранспортна організація розробляти власне Положення про медичний огляд водіїв транспортних засобів

Визначення тривалості роботи водія-сумісника

 

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo