СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Нацбанк визначив випадки, у яких керівник має право підписувати касові документи

  • 6 жовтня 2014
  • 98

У листі від 01.08.2014 № 11-117/41539 Національний банк України надав роз’яснення щодо права керівника підписувати касові документи одноосібно

У листі від 01.08.2014 № 11-117/41539 Національний банк України надав роз’яснення щодо права керівника підписувати касові документи одноосібно.

Одним з обов’язків касира є оформлення касових документів, зокрема він повинен підписувати касові ордери і видаткові відомості одразу ж після одержання або видачі за ними готівки. Крім касира такі документи повинні бути підписані головним бухгалтером і директором.

Нацбанк роз’яснив порядок виконання цих вимог у разі відсутності касира.

Відповідно до пункту 4.8 глави 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, в організаціях, які мають одного касира, у разі потреби тимчасової його заміни виконання обов’язків касира покладається на іншого працівника за письмовим наказом керівника. З цим працівником укладається договір про повну матеріальну відповідальність на час виконання ним обов’язків касира.

Організації, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов’язків можуть покладати відповідно до письмового розпорядження керівника на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність.

Таким чином, у разі потреби тимчасової заміни касира або відсутності посади касира, виконання його обов’язків може покладатися за письмовим наказом керівника на бухгалтера або іншого працівника, з укладанням договору про повну матеріальну відповідальність. При цьому підпис керівника на видаткових касових документах має бути обов’язково.

За наявності в організації посад головного бухгалтера та касира,  керівник, на думку Нацбанку,  не має права одноосібно підписувати касові документи. Водночас, у разі відсутності в організації інших працівників, керівник має право підписувати касові документи одноосібно, як керівник організації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю