Чи підлягає оплаті «лікарняний», виданий у день звільнення

2 березня 2016
155
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Подільська міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснила про право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникові, який захворів у день звільнення

Подільська міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснила про право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникові, який захворів у день звільнення.

ФСС нагадав, що відповідно до статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105-XIV), підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності у застрахованої особи виникає з настанням страхового випадку в період роботи, включаючи час випробування і день звільнення (частина 1 статті 19 Закону № 1105-XIV).

Згідно з абзацами 1 та 2 частини 2 статті 22 Закону № 1105-XIV, перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються власником або уповноваженим ним органом за рахунок коштів підприємства, установи, організації. З шостого дня непрацездатності, за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності, незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Отже, якщо працівник під час настання страхового випадку був застрахованою особою, то допомога по тимчасовій непрацездатності буде нараховуватися та виплачуватися йому незалежно від звільнення.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


logo