СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Пенсія за вислугу років завідувачу аптеки

  • 26 вересня 2014
  • 351

Пенсійний фонд України на сайті розмістив роз’яснення щодо зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», періоду роботи на посаді завідувача аптеки

Пенсійний фонд України на сайті розмістив роз’яснення щодо зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», періоду роботи на посаді завідувача аптеки.

Згідно із пунктом 2 розділу ХV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, пенсії за вислугу років призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення особою пенсійного віку та за наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Пунктом «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі – Перелік), передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники охорони здоров’я незалежно від віку за наявності спеціального стажу роботи 25 років в закладах і установах охорони здоров’я незалежно від форми власності або відомчої належності цих закладів і установ.

Розділом «2. Охорона здоров’я» Переліку передбачено, зокрема, що право на пенсію за вислугу років мають провізори, фармацевти (незалежно від найменування посад),  лаборанти, які працюють в аптеках, аптечних кіосках, аптечних магазинах, контрольно-аналітичних лабораторіях.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385 «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я», затверджено Перелік провізорських посад у закладах охорони здоров’я. Згідно із цим Переліком, до провізорських посад належать посади керівників фармацевтичних (аптечних) закладів та їх заступники, зокрема, завідувач, директор, начальник.

Відтак, період роботи на посаді завідувача аптеки зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю