Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Страховий стаж за останній рік менше шести місяців? Алгоритм оплати «лікарняного» від ФСС з ТВП

  • 1 березня 2016
  • 442

Голосіївська МВД КМВ ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснила права застрахованих осіб на допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності якщо перед настанням страхового випадку страховий стаж становить менше шести місяців

Голосіївська МВД КМВ ФСС з ТВП (далі — ФСС) роз’яснила права застрахованих осіб на допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності якщо перед настанням страхового випадку страховий стаж становить менше шести місяців. 

ФСС нагадав, що відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

В таких випадках обчислення середньоденної заробітної плати для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється відповідно до абзацу 2 пункту 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Якщо застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, то, враховуючи рекомендації Мінсоцполітики, викладені в листі від 13.11.2015 № 646/18/99-15, допомогу по тимчасовій непрацездатності потрібно розраховувати в такій послідовності:

  • розраховується середньоденна заробітна плата виходячи з фактичних виплат;
  • розраховується сума денної виплати (середньоденна заробітна плата множиться на відсоток страхового стажу);
  • порівнюється сума денної виплати з виплатою, розрахованою з мінімальної заробітної плати;
  • якщо сума денної виплати не перевищує мінімальну виплату, ця сума множиться на кількість днів, що підлягають оплаті;
  • якщо сума денної виплати перевищує мінімальну виплату, то сума допомоги розраховується виходячи з мінімальної виплати без додаткового урахування відсотка страхового стажу.

ФСС наводить приклади розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, а саме: застрахована особа прийнята на роботу 01.12.2015, страховий випадок настав 14.01.2016. За даними Держреєстру перед настанням страхового випадку страховий стаж становить менше шести календарних місяців.

Розрахунковий період грудень 2015 року.

Варіант 1:

Заробітна плата застрахованої особи в грудні місяці складає 2000,00грн.

Середньоденна заробітна плата обчислюється так: фактична середньоденна заробітна плата в розмірі 2000,00грн./31к.д.=64,52грн.

Сума денної виплати з урахуванням страхового стажу: 64,52грн.*50% =32,63грн.

Середня заробітна плата, розрахована з урахуванням вимог абзацу 2 пункту 29 Порядку № 1266 становить: 1378 грн./30,44=45,27грн.

Сума страхової виплати обчислюється виходячи з денної виплати з урахуванням страхового стажу, що становить 32,63грн. та є меншою за середньоденну допомогу, розраховану з мінімальної заробітної плати — 45,27грн.

Оскільки сума денної виплати, розрахованої за загальними правилами (32,63грн.) не перевищує середню заробітну плату, розраховану з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, сума страхових виплат обчислюється з розміру денної виплати з урахуванням страхового стажу — 32,63грн.

Варіант 2.

Заробітна плата застрахованої особи в грудні місяці складає 5000,00грн.

Середньоденна заробітна плата: 5000,00грн./31к.д.=161,29грн..

Сума денної виплати з урахуванням страхового стажу: 161,29грн.*50%=80,65грн.

Оскільки сума денної виплати, розрахованої за загальними правилами (80,65грн.) є вищою за середню заробітну плату, розраховану з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, сума страхових виплат обчислюється з розміру мінімальної заробітної плати — 45,27грн.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю