Кадровик01

Коли «лікарняний» не перешкоджає звільненню: роз’яснення Держпраці

  • 1 березня 2016
  • 225

Управління Держпраці у Волинській області (далі — Держпраці) роз’яснило, в яких випадках законодавство не забороняє звільнення працівника у період його тимчасової непрацездатності

Управління Держпраці у Волинській області (далі — Держпраці) роз’яснило, в яких випадках законодавство не забороняє звільнення працівника у період його тимчасової непрацездатності.

Держпраці нагадало, що гарантія щодо недопущення звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця) закріплена в Кодексі законів про працю України (далі — КЗпП).

Так, відповідно до частини третьої статті 40 КЗпП, не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності.

Однак Держпраці зауважило, що в деяких випадках працівника, можна звільнити, а саме:

  • заборона звільнення в період тимчасової непрацездатності не діє у випадку звільнення працівника з ініціативи роботодавця на підставі пункту 5 статті 40 КЗпП — нез’явлення на роботі протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності та пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні;
  • заборона звільнення в період тимчасової непрацездатності не діє у випадку повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Згідно з пунктом 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9, недопустимість звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності стосується, як передбачених статтями 40, 41(1) КЗпП, так й інших випадків, коли розірвання трудового договору відповідно до чинного законодавства провадиться з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.

Держпраці наголосило, що розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обгрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність.

Це зумовлено тим, що стаття 7 КЗпП передбачає можливість встановленння законодавством додаткових підстав звільнення працівників, у тому числі і з ініціативи роботодавця.

Законодавство не містить жодного обмеження щодо звільнення працівника з власної ініціативи в період тимчасової непрацездатності.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю