Кабмін змінив вимоги до бухгалтерів бюджетних установ

16 вересня 2014
329
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Кабмін змінив вимоги до професійно-кваліфікаційного рівня головних бухгалтерів бюджетних установ та осіб, що претендують на цю посаду, а також до тих, хто прагне працювати на посаді спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби апарату сільської, селищної ради

Кабінет Міністрів України постановою «Про внесення змін до Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи» від 05.09.2014 № 436 змінив освітні вимоги до бухгалтерів бюджетних установ. Зазначені зміни, зокрема, стосуються вимог до професійно-кваліфікаційного рівня головного бухгалтера (чи особи, що претендує на посаду головного бухгалтера). Постанова поділяє вказаних осіб на кандидатів, які здобули вищу освіту до набрання чинності Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII, який встановлює відповідні рівні вищої освіти, і після.

Також постановою встановлено вимоги до особи, що претендує на посаду спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби апарату сільської, селищної ради, її виконавчого органу, а також бюджетної установи, що утримується за рахунок коштів місцевих бюджетів та якій не підпорядковані інші бюджетні установи, якщо в них не утворюється бухгалтерська служба.

Крім того, Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи доповнено новим пунктом щодо призначення осіб з числа військовослужбовців на посаду головного бухгалтера бюджетної установи, якій не підпорядковані інші бюджетні установи, а також на посаду спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби бюджетної установи, в якій не утворюється бухгалтерська служба. Зазначене призначення здійснюється з урахуванням відповідних положень про проходження військової служби громадянами України, затверджених Президентом України.

logo