Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Право на пенсію за віком на пільгових умовах можуть підтвердити свідки

  • 16 вересня 2014
  • 128

Факт роботи в умовах, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, за відсутності документів і неможливості їх отримання у зв’язку з ліквідацією організації-роботодавця, можуть підтвердити свідки, які працювали разом з особою, щодо якої такий факт підтверджується, і мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони дають свідчення

Факт роботи в умовах, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, за відсутності документів і неможливості їх отримання у зв’язку з ліквідацією організації-роботодавця, можуть підтвердити свідки, які працювали разом з особою, щодо якої такий факт підтверджується, і мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони дають свідчення.

Такої позиції дотримуються суди при вирішенні справ даної категорії. Свідченням тому є ухвала Вищого адміністративного суду України від 25.02.2014 № К/800/33327/13.

Позивач з 26.10.1977 по 27.10.2003 працював муляром у відкритому акціонерному товаристві (далі — ВАТ).

30.03.2012 позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України (далі — відповідач) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, але йому було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв’язку з відсутністю даних, які б свідчили про постійну роботу в бригадах мулярів у ВАТ.

Згідно із пунктом 18 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, підтвердження стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку (воєнні дії, стихійне лихо, аварія, катастрофа або інші надзвичайні ситуації), трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Позивачем було надано довідку ліквідатора ВАТ з якої вбачається, що він працював муляром в бригаді мулярів повний робочий день на будівництві нових об’єктів житла та соцкультпобуту з 24.10.1977 по 27.10.2003 та на інші роботи не залучався.

Цей факт підтвердили свідки, з якими позивач працював муляром.

Враховуючи, що записами в трудовій книжці позивача, довідкою ліквідатора ВАТ та показами свідків, які були допитані у судовому засіданні, підтверджується, що позивач у період з 26.10.1977 по 27.10.2003 працював муляром, Вищий адміністративний суд України ухвалив, що суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку, визнавши неправомірною відмову відповідача у призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах за списком № 2 та зобов’язавши призначити пенсію та провести розрахунок невиплачених коштів пенсії з дня звернення за призначенням пенсії та виплатити їх.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю