Право жінок на достроковий вихід на пенсію можуть продовжити

5 вересня 2014 164
Пропонується продовжити передбачене Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право виходу на пенсію у 55 років непрацюючим жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу

Під час засідання 3 вересня Комітетом розглянуто альтернативні проекти законів: про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо права жінок дострокового виходу на пенсію) (реєстр. № 4476а) та про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо продовження надання жінкам права дострокового виходу на пенсію (реєстр.№ 4476а-1) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект закону за реєстр. № 4476а.

Законопроектами пропонується продовжити передбачене Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право виходу на пенсію у 55 років непрацюючим жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу.

При цьому, якщо законопроектом за реєстр.№ 4476а пропонується надати можливість виходу на пенсію для таких жінок у 55 років без обмеження будь-яким терміном, то законопроектом за № 4476а-1 термін дострокового виходу на пенсію продовжується на 1 рік до 1 січня 2016 року.

Довідково: З 1 жовтня 2011 року відповідно до Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI від 8 липня 2011 року пенсійний вік для жінок, які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 грудня 1961 року, підвищується поступово з 55 років до 60 років.

Водночас у період до 1 січня 2015 року збережено можливість виходу на пенсію жінок після досягнення 55 років. Таке право мають жінки, які звільнилися з роботи за наявності страхового стажу не менше 30 років. У цьому випадку розмір їх пенсії зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію (пункт 7-2 «Прикінцевих положень» Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору