Виплата добових та компенсація витрат на проїзд студентам за період виробничої практики

28 серпня 2014 164
Міністерство освіти і науки України в листі від 16.06.2014 № 1/11-9220 пояснило процедуру відшкодування витрат студентам вищих навчальних закладів, які проходять практичну підготовку

Міністерство освіти і науки України в листі від 16.06.2014 № 1/11-9220 пояснило процедуру відшкодування витрат студентам вищих навчальних закладів, які проходять практичну підготовку.

В листі зазначено, що відповідно до глави 14 «Розмежування видатків між бюджетами» Бюджетного кодексу України, зокрема статей 89 і 90, до видатків, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, віднесено оплату послуг з підготовки фахівців. Згідно із абзацом першим зазначеного вище Положення практика студентів є невід'ємною складовою частиною процесу підготовки спеціалістів. Керуючись пунктом 5.8 Положення та існуючою системою адміністративно-територіального устрою, добові виплачуються студентам, якщо вони проходять практику за межами територіальної одиниці відповідного рівня, у якій розташовано вищий навчальний заклад. Така ж норма застосовується і по відношенню до студентів, практика яких проходить за місцем проживання.

Згідно зі ст. 133 Конституції України систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. За місцем у системі адміністративно-територіального устрою України - територіальні одиниці первинного рівня (міста без районного поділу, райони у містах, селища, села), середнього рівня (райони, міста з районним поділом) і вищого рівня (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ і Севастополь).

Розмір добових визначається пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2001 року № 950 і не потребує документів на підтвердження.

Стосовно витрат на проживання варто зазначити, що пункт 5.10 Положення чітко визначає, в яких випадках і ким здійснюється оплата.

Підтверджуючими документами, що надаються студентами (наказ ГоловКРУ України від 21.03.2000 № 24 «Про затвердження Методичних рекомендацій з перевірки витрат на відрядження»), є:

  • придбані проїзні документи;
  • документи на провезення багажу або іншого вантажу;
  • інші документи, необхідні для проїзду до місця проведення практики та назад.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення