Ухвалений у 2011 році Закон України «Про державну службу», швидше за все, не буде введений в дію

8 серпня 2014 63
Вітчизняні та міжнародні експерти розпочали роботу над концепцією нового законодавства про державну службу в Україні, що має вирішити ключові проблеми цієї сфери – подолати корупцію та очистити владу

Вітчизняні та міжнародні експерти розпочали роботу над концепцією нового законодавства про державну службу в Україні, що має вирішити ключові проблеми цієї сфери – подолати корупцію та очистити владу. Найближчими тижнями має відбутися низка нарад на експертному рівні, під час яких планується узгодити ключові позиції майбутнього закону. 

Про це повідомив Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко за підсумками експертної наради з обговорення нового закону «Про державну службу», яка відбулася 30 липня увечері в Нацагентстві.

Голова Нацдержслужби зазначив, що ухвалений у 2011 році Закон України «Про державну службу» швидше за все не буде введений в дію. Окремі частини цього Закону, який мав би набрати чинності з 1 січня 2015 року, отримали негативні рецензії міжнародних експертів в таких принципових позиціях як розмежування на державній службі політичних та адміністративних посад, проведення відкритих конкурсів для зарахування на посаду державного службовця тощо. Крім того, введення в дію цього закону неодноразово відкладалося з 2012 року через відсутність в державі фінансових ресурсів для його забезпечення.  

У ході наради в Нацдержслужбі був обговорений досвід різних країн щодо подолання проблем державної служби, подібних українським. Серед них - проведення відкритих конкурсів для зарахування на державну службу,  запровадження професійних вимог до держслужбовців, встановлення ефективних механізмів заохочень, відповідальності та контролю діяльності державних службовців, ротації посадових осіб, гарантій просування на державній службі та звільнення з державної служби тощо.  

За словами Голови Нацдержслужби, майбутній закон врахує усі прогресивні положення закону від 2011 року. Разом з тим, до кращих положень існуючого закону буде додано концептуальні напрацювання, які посилять антикорупційну складову законодавства про держслужбу та дозволять очистити державну службу на системному рівні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×