• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Вищий адміністративний суд України виніс ухвалу щодо порядку виплати допомоги з тимчасової непрацездатності при змінному графіку роботи

Вищий адміністративний суд України виніс ухвалу щодо порядку виплати допомоги з тимчасової непрацездатності при змінному графіку роботи

8 серпня 2014 64
Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 19.02.2014 № К/9991/53304/12 остаточно визначив порядок виплати допомоги з тимчасової непрацездатності при змінному графіку роботи, якщо нічна зміна розпочинається в день, коли працездатність ще не відновлена, а закінчується наступного дня — у день, коли працівнику слід стати до роботи

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 19.02.2014 № К/9991/53304/12 остаточно визначив порядок виплати допомоги з тимчасової непрацездатності при змінному графіку роботи, якщо нічна зміна розпочинається в день, коли працездатність ще не відновлена, а закінчується наступного дня — у день, коли працівнику слід стати до роботи.

Обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — відділення Фонду) було проведено позапланову документальну перевірку правильності використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Публічним акціонерним товариством (далі — ПАТ), в результаті якої Фонд виніс рішення про накладення штрафу.

Відділення Фонду вважало, що ПАТ допустило переплату допомоги по тимчасовій непрацездатності та по догляду за хворою дитиною віком до 14 років по 659 листкам непрацездатності, яка сталася через неправильне включення до періоду непрацездатності робочих годин наступної доби зміни, які не входили до періоду непрацездатності. На думку відділення Фонду допомога по тимчасовій непрацездатності мала нараховуватися виключно за робочі години доби зміни, які припадають на період непрацездатності.

ПАТ оскаржило рішення відділення Фонду у судовому порядку.

Суд встановив, що відповідно до статті 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.06.1993 № 3356-XII, статті 57 Кодексу законів про працю України (КЗпП) колективним договором між власником та профспілкою затверджено внутрішній трудовий розпорядок, який містить інформацію про: дату роботи бригад, зміну, тривалість зміни, час її початку і закінчення, порядок чергування працівників у змінах. У графіках роботи години нічної зміни зазначені у день її початку та відображені як «Н» без розбивки на день початку/день кінця нічної зміни. У розшифруванні літерних та цифрових кодів графіка зазначено години нічної зміни і години перерви, видно, що нічна зміна припадає на два календарних дні. Такий облік робочого часу не є підсумованим, або таким, що ведеться в годинах.

Положеннями статті 57 КЗпП передбачено, що час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності із законодавством. При цьому законодавством України не передбачено можливості відновлення працездатності в середині зміни.

Оскільки час початку і закінчення щоденної роботи передбачено правилами внутрішнього трудового розпорядку та графіками змінності позивача і нічна зміна розпочинається у перший її день, то працівник який не став до роботи на початку робочої зміни, не може заступити до роботи в середині цієї зміни.

Суд визнав, що якщо нічна зміна розпочинається в день, коли працездатність ще не відновлена, а закінчується наступного дня — у день, коли працівнику слід стати до роботи, розрахунок страхових виплат та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застрахованим особам і їх виплата проводиться за всі години нічної зміни, передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності.

У пригоді Вам неодмінно стане:

Проходження листка непрацездатності на підприємстві: покроковий алгоритмПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення