Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Залучати науково-педагогічних працівників до роботи у приймальній комісії ВНЗ у період щорічної відпустки неправомірно

  • 10 липня 2014
  • 166

ЦК профспілки працівників освіти і науки України надав досить корисні і вчасні роз’яснення щодо залучення до чергувань під час щорічної відпустки для участі у роботі приймальної комісії ВНЗ

ЦК профспілки працівників освіти і науки України надав досить корисні і вчасні роз’яснення щодо залучення до чергувань під час щорічної відпустки для участі у роботі приймальної комісії ВНЗ.

Так, як зауважує ЦК профспілки, пунктом 24 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти України від 20.12.1993 № 455, передбачено, що керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до чергування в закладі. Графік чергування і його тривалість затверджує керівник закладу за погодженням з педагогічним колективом і профспілковим комітетом.

Так названих «методичних днів» законодавством не передбачено. Відповідно до пункту 5.1 Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах (наказ Міністерства освіти України від 02.06.1993 № 161) робочий час викладача визначається обсягом його навчальних, методичних, наукових і організаційних обов'язків у поточному навчальному році, відображених в індивідуальному робочому плані. Тривалість робочого часу викладача з повним обсягом обов'язків становить не більше 1548 годин на навчальний рік при середньо тижневій тривалості 36 годин. Пунктом 5.5 Положення передбачено, що графік робочого часу викладача визначається розкладом аудиторних навчальних занять і консультацій, розкладом або графіком контрольних заходів та іншими видами робіт, передбаченими індивідуальним робочим планом викладача.

Час виконання робіт, не передбачених розкладом або графіком контрольних заходів, визначається у порядку, встановленому вищим навчальним закладом, з урахуванням особливостей спеціальності та форм навчання. Викладач зобов'язаний дотримуватися встановленого йому графіка робочого часу.

Відповідно до п.1.3 Примірного положення про приймальну комісію вищого навчального закладу України (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 09.01.2013 № 12) список працівників, які допускаються до роботи для забезпечення діяльності Приймальної комісії та її підрозділів, затверджується наказом керівника вищого навчального закладу з числа науково-педагогічних (педагогічних) працівників та навчально-допоміжного персоналу вищого навчального закладу. Тобто законодавством допускається можливість залучення до роботи інших, ніж члени приймальної комісії, працівників. Але при цьому має бути забезпечено дотримання їхніх трудових прав, у тому числі на надання та використання щорічної відпустки.

Тобто, залучати науково-педагогічних та інших працівників до роботи у сприянні роботі приймальної комісії, зокрема, і до чергування, у період щорічної відпустки, яка обов'язково має надаватися у період літніх канікул (ст. 10 закону «Про відпустки») без відкликання з відпустки неправомірно.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю