Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Близько 90 відсотків від загальної кількості роботодавців не оформлюють трудові відносини з найманими працівниками

  • 8 липня 2014
  • 55

1 тис. 136 роботодавців за останні 5 місяців порушили законодавство про працю щодо оформлення трудових відносин та ведення кадрового діловодства

За 5 місяців 2014 року Державною інспекцією України з питань праці перевірено 11 тис. 732 суб’єкти господарювання. Порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин та ведення кадрового діловодства виявлено у 1 тис. 136 роботодавців, в тому числі у 596 фізичних осіб – підприємців.

Найбільш поширеним порушенням у фізичних осіб – підприємців є не оформлення трудових відносин з найманими працівниками (близько 90% від загальної кількості роботодавців). Всього перевірками виявлено 1 тис. 16 працівників, які виконували роботи без укладання трудових договорів, в тому числі 751 працівника, які працювали у фізичних осіб – підприємців.

Серед інших порушень – порушення вимог ст. 24-1 КЗпП України щодо строків реєстрації трудового договору в центрі зайнятості при його укладанні з приватним підприємцем, внесення записів до трудових книжок працівників (ст. 48 КЗпП України), не ознайомлення працівника з наказом про прийняття на роботу та з умовами праці (ст. 29 КЗпП України).

Перевірками встановлено 295 випадків укладання з працівниками договорів підряду або договорів про надання послуг, які мають ознаки трудового договору. Найбільш поширена заміна трудових відносин цивільними у торгівлі та промисловості.

За результатами перевірок керівникам підприємств внесено 756 приписів про усунення порушень при оформленні трудових відносин з працівниками.

До місцевих судів направлено 648 протоколів для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю згідно із ч. 1 ст. 41 КУпАП.

29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 188-6 КУпАП за невиконання вимог державного інспектора праці щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю.      

Матеріали 173 перевірок передані до правоохоронних органів для надання юридичної оцінки.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю