• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Близько 90 відсотків від загальної кількості роботодавців не оформлюють трудові відносини з найманими працівниками

Близько 90 відсотків від загальної кількості роботодавців не оформлюють трудові відносини з найманими працівниками

8 липня 2014 55
1 тис. 136 роботодавців за останні 5 місяців порушили законодавство про працю щодо оформлення трудових відносин та ведення кадрового діловодства

За 5 місяців 2014 року Державною інспекцією України з питань праці перевірено 11 тис. 732 суб’єкти господарювання. Порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин та ведення кадрового діловодства виявлено у 1 тис. 136 роботодавців, в тому числі у 596 фізичних осіб – підприємців.

Найбільш поширеним порушенням у фізичних осіб – підприємців є не оформлення трудових відносин з найманими працівниками (близько 90% від загальної кількості роботодавців). Всього перевірками виявлено 1 тис. 16 працівників, які виконували роботи без укладання трудових договорів, в тому числі 751 працівника, які працювали у фізичних осіб – підприємців.

Серед інших порушень – порушення вимог ст. 24-1 КЗпП України щодо строків реєстрації трудового договору в центрі зайнятості при його укладанні з приватним підприємцем, внесення записів до трудових книжок працівників (ст. 48 КЗпП України), не ознайомлення працівника з наказом про прийняття на роботу та з умовами праці (ст. 29 КЗпП України).

Перевірками встановлено 295 випадків укладання з працівниками договорів підряду або договорів про надання послуг, які мають ознаки трудового договору. Найбільш поширена заміна трудових відносин цивільними у торгівлі та промисловості.

За результатами перевірок керівникам підприємств внесено 756 приписів про усунення порушень при оформленні трудових відносин з працівниками.

До місцевих судів направлено 648 протоколів для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю згідно із ч. 1 ст. 41 КУпАП.

29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 188-6 КУпАП за невиконання вимог державного інспектора праці щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю.      

Матеріали 173 перевірок передані до правоохоронних органів для надання юридичної оцінки.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору