Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Уряд схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні 3 роки

  • 4 липня 2014
  • 34

Кабінет Міністрів України на засіданні 2 липня прийняв пакет антикорупційних заходів. Зокрема, Кабмін схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні три роки. Цей проект буде спрямовано на розгляд Парламенту

Кабінет Міністрів України на засіданні 2 липня прийняв пакет антикорупційних заходів. Зокрема, Кабмін схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні три роки. Цей проект буде спрямовано на розгляд Парламенту.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, Уряд затвердив першочергові кроки боротьби з корупцією на наступні шість місяців: «Мова йде про 10 пріоритетів, які ми плануємо реалізувати протягом наступних півроку. Документ був розроблений з представниками громадянського суспільства, міжнародними організаціями, зокрема з експертами Ради Європи та організації GRECO», - зазначив Міністр.

Перший блок, за його словами, стосується формування ефективної антикорупційної політики. «У рамках цього блоку ми плануємо до кінця поточного року забезпечити прийняття антикорупційної стратегії. І Парламент повинен взяти на себе політичну відповідальність за реалізацію антикорупційної політики в державі», - заявив Павло Петренко.

Другий блок передбачає функціонування «доброчесної публічної служби». Зокрема, будуть прийняті нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування.

Третій пріоритетний крок, який необхідно буде здійснити упродовж наступних шести місяців, стосується посилення відповідальності і покарання за корупційні діяння. Як пояснив Міністр юстиції, зокрема, буде прийнятий закон про Антикорупційне бюро: «Цей закон повинен бути прийняти Верховною Радою найближчим часом. Це сприятиме створенню дійсно незалежного органу, який здійснюватиме як превенцію, так і розслідування корупційних злочинів, у першу чергу тих, які вчиняються вищими посадовими особами держави», - сказав Павло Петренко.

Судова реформа і реформа органів кримінальної юстиції – четвертий пріоритетний блок в антикорупційній роботі. У цьому напрямку Уряд вважає за першочергове прийняття нової редакції закону «Про судоустрій та статус суддів», а також проведення повної переатестації судового корпусу України.

Крім того, до вересня буде подано нова редакція закону про міліцію, закону про Державне бюро розслідувань, а також очікується, що Верховна Рада завершить прийняття закону «Про прокуратуру», який відповідатиме всім вимогам Венеціанської комісії.

П’ятий крок антикорупційних заходів стосується позбавлення можливості користування доходами, що отримані злочинним шляхом. Пропонується прийняти низку законів, які будуть розкривати інформацію про кінцевих вигодонабувачів у всіх юридичних особах приватного права. Мова йде про ті компанії, засновниками яких є офшорні компанії.

Також буде прийнята нова редакція закону про запобігання та протидію легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом: «Законопроект надасть Державній фінансовій інспекції і Держфінмоніторингу нові механізми контролю і повернення до бюджету коштів, отриманих нелегальним шляхом».

Шостий крок подолання корупції на найближчі півроку пов'язаний зі спрощенням умов ведення бізнесу і його детінізації. Як зазначив Міністр, у цьому напрямку планується прийняття Парламентом закону про так званий податковий компроміс, який дасть можливість тим підприємствам, які на 1 січня 2014 року мали певні недоплати до бюджету, провести звірку з податковими органами і легалізувати свої фінансові показники.

Також буде прийнято рішення щодо введення інституту бізнес-омбудсмена – органу, який буде комунікатором між бізнесом і представниками влади  в питаннях дерегуляції, спрощення умов бізнесу і незаконних дій влади.

Сьомим кроком у боротьбі з корупцією Уряд визначив ефективну систему надання адміністративних послуг. Буде внесено до Парламенту закон про спрощення надання адмінпослуг.

До восьмого пункту пріоритетів Уряду в антикорупційній діяльності на наступні шість місяців належить прозорість політичних фінансів. Планується до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Дев’ятий блок пріоритетів – законність використання бюджетних коштів і приватизаційних процесів. Міністр юстиції нагадав, що в Україні уже прийнятий закон про державні закупівлі. Зараз стоїть завдання впродовж проводити моніторинг виконання цього закону державними органами влади і державними компаніями.

Крім того, Уряд поставив завдання започаткувати процес електронних державних закупівель.

Останнім, десятим, пріоритетним кроком є забезпечення доступу до інформації. На розгляд Верховної Ради буде запропоновано законопроект  про публічність реєстрів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю