Уряд схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні 3 роки

4 липня 2014 34
Кабінет Міністрів України на засіданні 2 липня прийняв пакет антикорупційних заходів. Зокрема, Кабмін схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні три роки. Цей проект буде спрямовано на розгляд Парламенту

Кабінет Міністрів України на засіданні 2 липня прийняв пакет антикорупційних заходів. Зокрема, Кабмін схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні три роки. Цей проект буде спрямовано на розгляд Парламенту.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, Уряд затвердив першочергові кроки боротьби з корупцією на наступні шість місяців: «Мова йде про 10 пріоритетів, які ми плануємо реалізувати протягом наступних півроку. Документ був розроблений з представниками громадянського суспільства, міжнародними організаціями, зокрема з експертами Ради Європи та організації GRECO», - зазначив Міністр.

Перший блок, за його словами, стосується формування ефективної антикорупційної політики. «У рамках цього блоку ми плануємо до кінця поточного року забезпечити прийняття антикорупційної стратегії. І Парламент повинен взяти на себе політичну відповідальність за реалізацію антикорупційної політики в державі», - заявив Павло Петренко.

Другий блок передбачає функціонування «доброчесної публічної служби». Зокрема, будуть прийняті нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування.

Третій пріоритетний крок, який необхідно буде здійснити упродовж наступних шести місяців, стосується посилення відповідальності і покарання за корупційні діяння. Як пояснив Міністр юстиції, зокрема, буде прийнятий закон про Антикорупційне бюро: «Цей закон повинен бути прийняти Верховною Радою найближчим часом. Це сприятиме створенню дійсно незалежного органу, який здійснюватиме як превенцію, так і розслідування корупційних злочинів, у першу чергу тих, які вчиняються вищими посадовими особами держави», - сказав Павло Петренко.

Судова реформа і реформа органів кримінальної юстиції – четвертий пріоритетний блок в антикорупційній роботі. У цьому напрямку Уряд вважає за першочергове прийняття нової редакції закону «Про судоустрій та статус суддів», а також проведення повної переатестації судового корпусу України.

Крім того, до вересня буде подано нова редакція закону про міліцію, закону про Державне бюро розслідувань, а також очікується, що Верховна Рада завершить прийняття закону «Про прокуратуру», який відповідатиме всім вимогам Венеціанської комісії.

П’ятий крок антикорупційних заходів стосується позбавлення можливості користування доходами, що отримані злочинним шляхом. Пропонується прийняти низку законів, які будуть розкривати інформацію про кінцевих вигодонабувачів у всіх юридичних особах приватного права. Мова йде про ті компанії, засновниками яких є офшорні компанії.

Також буде прийнята нова редакція закону про запобігання та протидію легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом: «Законопроект надасть Державній фінансовій інспекції і Держфінмоніторингу нові механізми контролю і повернення до бюджету коштів, отриманих нелегальним шляхом».

Шостий крок подолання корупції на найближчі півроку пов'язаний зі спрощенням умов ведення бізнесу і його детінізації. Як зазначив Міністр, у цьому напрямку планується прийняття Парламентом закону про так званий податковий компроміс, який дасть можливість тим підприємствам, які на 1 січня 2014 року мали певні недоплати до бюджету, провести звірку з податковими органами і легалізувати свої фінансові показники.

Також буде прийнято рішення щодо введення інституту бізнес-омбудсмена – органу, який буде комунікатором між бізнесом і представниками влади  в питаннях дерегуляції, спрощення умов бізнесу і незаконних дій влади.

Сьомим кроком у боротьбі з корупцією Уряд визначив ефективну систему надання адміністративних послуг. Буде внесено до Парламенту закон про спрощення надання адмінпослуг.

До восьмого пункту пріоритетів Уряду в антикорупційній діяльності на наступні шість місяців належить прозорість політичних фінансів. Планується до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Дев’ятий блок пріоритетів – законність використання бюджетних коштів і приватизаційних процесів. Міністр юстиції нагадав, що в Україні уже прийнятий закон про державні закупівлі. Зараз стоїть завдання впродовж проводити моніторинг виконання цього закону державними органами влади і державними компаніями.

Крім того, Уряд поставив завдання започаткувати процес електронних державних закупівель.

Останнім, десятим, пріоритетним кроком є забезпечення доступу до інформації. На розгляд Верховної Ради буде запропоновано законопроект  про публічність реєстрів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору