Роботодавців не будуть штрафувати за невиплату зарплати

3 липня 2014 101
Верховна Рада відхилила законопроект про встановлення пені в разі невиплати зарплати

Верховна Рада України не підтримала у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки» (№ 2547).

Документ підтримали лише 36 народних депутатів із 205, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом пропонувалося у частині третій статті 175 Кримінального кодексу України встановити, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам, а також сплачено у повному розмірі пеню за період затримки виплати.

Пеня, що виплачується громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою виплати, встановлюється в розмірі 0,5% неотриманої суми заборгованості за кожний день затримки виплати.

Крім того, главу VII Кодексу законів про працю України пропонувалося доповнити статтею 115-1, згідно з якою, в разі виплати заробітної плати з порушенням строків, працівникам виплачується компенсація втрати частини зарплати у зв'язку з порушенням строків її виплати та пеня у розмірах, встановлених цією статтею.

До статті 34 Закону України «Про оплату праці» планувалося також внести зміни, згідно з якими, у разі виплати зарплати з порушенням строків, працівникам виплачується компенсація втрати частини зарплати у зв'язку з порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому законодавством, та пеня у розмірі, встановленому частиною другою цієї статті.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення