Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Міноборони надало роз’яснення щодо встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які беруть (брали) участь в АТО

  • 25 червня 2014
  • 120

З 22 травня 2014 діє нова редакція Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон № 3551-XII), частина перша статті 6 якого зазнала змін в частині визначення категорій осіб, які належать до учасників бойових дій. Так, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці, які брали участь в АТО. Міноборони України підготувало роз’яснення щодо встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які беруть (брали) участь в АТО від 20.06.2014

З 22 травня 2014 діє нова редакція Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон № 3551-XII), частина перша статті 6 якого зазнала змін в частині визначення категорій осіб, які належать до учасників бойових дій. Так, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці, які брали участь в АТО. Міноборони України підготувало роз’яснення щодо встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які беруть (брали) участь в АТО від 20.06.2014.

Учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці Збройних Сил України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції (відповідно до вимог пункту 19 статті 6 Закону № 3551-XII).

З метою обліку особового складу командиром військової частини видається відповідний наказ (по стройовій частині) про відрядження в райони проведення антитерористичної операції, а також інформація про участь військовослужбовців в антитерористичній операції заноситься до особової справи або військового квитка та засвідчується командиром військової частини й гербовою печаткою.

Видачу посвідчень учасника бойових дій військовослужбовцям за відповідними рішеннями буде організовано Департаментом кадрової політики Міноборони України та Головним управлінням персоналу Генштабу Збройних Сил України, а військовозобов’язаним, призваним на військову службу під час мобілізації, — обласними та Київським міським військовими комісаріатами.

До відома

Учасники бойових дій мають низку пільг та гарантій у сфері праці:

  • переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників (п. 5 частини другої ст. 42 Кодексу законів про працю України);
  • право використання щорічної відпустки у зручний час (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки);
  • право на відпустку без збереження заробітної плати строком до 14 календарних днів щорічно, яка за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку (п. 4 ст. 25 Закону про відпустки);
  • право на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності у розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи (ст. 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю