Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Списки № 1 і № 2, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, суттєво скоротять

  • 17 лютого 2016
  • 5400

Міністерство соціальної політики України спільно з Державною службою України з питань праці розробили проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі — проект Постанови)

Міністерство соціальної політики України спільно з Державною службою України з питань праці розробили проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі — проект Постанови).

Основною метою розроблення проекту Постанови є приведення у відповідність назв професій і посад працівників, передбачених Списками № 1 і № 2, з відповідними назвами, зазначеними у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій».

Зауважимо, що Списки № 1 і № 2 суттєво скорочено. Так, Список № 1 в новій редакції не містить, наприклад:

  • посад лікарів-рентгенологів, рентгенлаборантів, працівників закладів охорони здоров’я, які безпосередньо працюють з радіоактивними речовинами;
  • посад керівників шахт, шахтоуправлінь на правах шахт, рудників і копалень;
  • професій працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік (в обліковому періоді);
  • категорій працівників, зайнятих всередині будинків, споруд суден зберіганням засобів технологічного оснащення та устаткування атомних енергетичних установок, де провадяться роботи 1 і 2 класів;
  • категорій працівників, зайнятих очищенням технологічної води від наведеної радіоактивності та радіоактивних осколків, а також ремонтом технологічного устаткування очисних пристроїв в умовах радіаційної шкідливості.

Зі Списку № 2 виключено, наприклад, майже усі категорії працівників охорони здоров’я: тих, хто працює в патологоанатомічних бюро, моргах, з радіоактивними речовинами, працівників, які безпосередньо обслуговують хворих у туберкульозних та інфекційних закладах, відділеннях, кабінетах, у лепрозоріях, у психіатричних (психоневрологічних) лікувально-профілактичних закладах (відділеннях), в онкологічних закладах (підрозділах), центрах, диспансерах, рентгенівських відділеннях (кабінетах).

Розробники проекту Постанови вважають, що її прийняття сприятиме обгрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах.

Держпраці протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту Постанови чекає на ваші пропозиції та зауваження, які можна надіслати на адресу:

Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; email: dsp@dsp.gov.ua

З текстом проекту постанови КМУ можна ознайомитись на сайті Держпраці.

Підготувала Ірина Житкова,

головний редактор МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю