Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Мобілізованих підприємців та самозайнятих осіб звільнили від сплати податків і подачі звітності

  • 12 червня 2014
  • 102

Законом України від 20.05.2014 № 1275-VII внесено зміни до низки законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації. Мобілізовані підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, що призвані на військову службу під час мобілізації, на весь період такої служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати й подання податкової звітності із ПДФО або єдиного податку, а також ЄСВ, якщо вони не є роботодавцями

Законом України від 20.05.2014  № 1275-VII внесено зміни до низки законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації.

Змінами до Податкового кодексу України, зокрема, установлено, що самозайняті особи (фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами під час особливого періоду, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати і подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб.

Також вони звільняються від обов’язку нарахування, сплати й подання податкової звітності з єдиного податку.

Підставою для такого звільнення є:

— заява самозайнятої особи;

— копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації.

Документи подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Аналогічну норму щодо звільнення мобілізованих підприємців та самозайнятих осіб (якщо вони не є роботодавцями) від сплати ЄСВ передбачено змінами до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Обов’язок зі сплати як ПДФО за найманих працівників, так і ЄСВ, лягає на плечі демобілізованої самозайнятої особи протягом 180 календарних днів із першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. Зазначені вище норми застосовуються з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року № 303, та протягом усього особливого періоду

Нагадаємо, що Закон від 20.05.2014 № 1275-VII в основній своїй частині набрав чинності з 8 червня 2014 року.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю