Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Як оформити відсутність працівників на роботі через бойові дії у населеному пункті — читайте у журналі «Кадровик-01» у червні 2014-го

  • 5 червня 2014
  • 100

Як оформити відсутність на роботі працівників, які не можуть дістатися до роботи через бойові дії у населеному пункті та зупинку громадського транспорту? Який наказ має видати роботодавець у разі, якщо він не може забезпечити організацію нормального виробничого процесу через масові заворушення та проведення антитерористичної операції у східних областях України? Нормативні акти не містять прямих відповідей на подібні запитання. Проте за допомогою порад експертів журналу «Кадровик-01» ви зможете дотримати вимог законодавства

Як оформити відсутність на роботі працівників, які не можуть дістатися до роботи через бойові дії у населеному пункті та зупинку громадського транспорту? Який наказ має видати роботодавець у разі, якщо він не може забезпечити організацію нормального виробничого процесу через масові заворушення та проведення антитерористичної операції у східних областях України? Нормативні акти не містять прямих відповідей на подібні запитання. Проте за допомогою порад журналу «Кадровик-01» ви зможете дотримати вимог законодавства: у журналі «Кадровик-01» № 6/2014 публікуємо докладні роз’яснення «Як оформити відсутність працівників на роботі через бойові дії у населеному пункті» від Олени Саврової, заступника головного редактора журналу, знаного експерта кадрової практики.

Як зазначає у статті Олена Саврова, порядок оформлення відсутності працівників на роботі, умови збереження/не збереження заробітку за дні (години) відсутності під час масових заворушень, в умовах проведення антитерористичної операції тощо (далі — надзвичайна ситуація) залежать від причин, через які підприємство, установа, організація (далі — підприємство) не може функціонувати у звичайному режимі.

Усі причини, що заважають нормальній роботі підприємства під час надзвичайної ситуації, можна поділити на дві умовні групи:

  • роботодавець не може забезпечити нормальну роботу підприємства через надзвичайну ситуацію (неможливо забезпечити виробництво сировиною, комплектуючими, напівфабрикатами тощо, налагодити безперебійне електропостачання, здійснити відвантаження готової продукції тощо), але працівники прибувають на підприємство відповідно до встановлених режимів і графіків роботи;
  • роботодавець може і готовий забезпечити нормальну роботу підприємства, але працівники (усі чи частково) відсутні на роботі через надзвичайну ситуацію (не працює громадський транспорт, по дорозі на підприємство працівникам чинить перепони «кримінальний елемент», у населених пунктах йдуть бойові дії тощо).

Якщо нормальна діяльність підприємства неможлива за умов, віднесених до першої умовної групи, то на підприємстві наявні ознаки простою.

Якщо ж нормальна діяльність підприємства неможлива за умов, віднесених до другої умовної групи, то у табелі за усі робочі дні (зміни) за встановленими для працівників графіками роботи роботодавець має проставити літерний код «НЗ» (неявка з нез’ясованих причин).

Більше про необхідні дії роботодавця у кожній з цих ситуацій ви дізнаєтеся, прочитавши статтю в червневому номері журналу «Кадровик-01». Звертаємо увагу, що у рубриці «Взірцева колекція документів Відділу кадрів» наведено і зразки наказів, які видає роботодавець кожній з розглянутих ситуацій!

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю