Новий Трудовий кодекс адаптують до європейського законодавства

5 червня 2014 41
Доопрацьований проект Трудового кодексу, поданий регіоналами, розглядався на засіданні Комітету ВР

Комітет ВР з питань соціальної політики та праці рекомендує прийняти за основу доопрацьований законопроект № 2902 Трудового кодексу України.

Один з авторів проекту, народний депутат Ярослав Сухий, пояснив, що необхідність прийняття Трудового кодексу зумовлена корінними змінами всієї системи суспільних відносин, які відбуваються в Україні у зв'язку з формуванням ринкових відносин та соціально-економічними перетвореннями. При цьому чинний Кодекс законів про працю України був прийнятий ще в 1971 році і, незважаючи на численні зміни, внесені до нього, вже застарів і не відповідає сучасним економічним умовам.

Крім Кодексу, який до 1991 року був практично єдиним законодавчим актом, який регулював трудові відносини в Україні, за період незалежності держави було прийнято низку законів з трудових питань: про охорону праці, про оплату праці, колективні договори та угоди, про відпустки і т. д. Разом з тим, прийняття законів з різних аспектів трудового законодавства призвело до того, що їх норми практично перекрили норми відповідних глав Кодексу. У деяких випадках між нормами Кодексу та нормами законів з'являються колізії у зв'язку з неузгодженістю тих чи інших положень.

За словами народного депутата, Трудовий кодекс пропонує комплексний підхід до вирішення соціально-трудових питань, кодифікацію та уніфікацію законодавчих актів з питань праці; норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до європейського законодавства .

Представник Міністерства соціальної політики зазначив, що проект потребує доопрацювання. Крім того, Мінсоцполітики підготує свій проект Трудового кодексу, але терміни підготовки такого документа не були вказані.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору